Bill Gates Arizona’da akıllı şehir inşa ediyor

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Bill Gates Arizona’da akıllı şehir inşa ediyor
Bill Gates Arizona’da akıllı şehir inşa ediyor

Bill Gates, 80 milyon dolarlık yatırımın ardından Arizona‘da akıllı şehir inşa edeceği duyuruldu.

AZ Cenral adındaki yerel basında çıkan haberlere göre Bill Gates, Phoenix, Arizona dışında kurulu akıllı bir şehre 80 milyon dolar yatırım yaptı. Yatırım, Belmont’da 24.800 dönümlük bir alana sahip olan Gates’in yatırım şirketi Cascade Investment tarafından kontrol edilen bir grup tarafından yapıldı. Plan, sanayi, ofis ve perakende alanı için 3.800 hektar, 3.400 dönüm açık alan ve 470 dönümlük devlet okulları için ayrılmış 80.000 ev inşa edilecek.

Akıllı şehir ne gibi donanımlara sahip olacak?

Şehir, yüksek hızlı ağlar, veri merkezleri, otonom araçlar, yeni üretim teknolojileri ve otomatik lojistik merkezleri için tasarlanacak. Belmont Properties, yaptığı açıklamada, Tempe, Arizona‘ya kıyasla, kare kilometrede ve öngörülen nüfusa kıyasla boş bir arazide amaca yönelik inşa edilmiş bir şehre dönüştürüyor olduğunu söyledi.

Alphabet geçtiğimiz ay akıllı şehir için 800 dönümlük arazi ayarladı

Akıllı şehir kavramı, son birkaç yıldır hızla artan bir yenileşme. Geçtiğimiz ay, Alphabet‘e ait olan bir alt kuruluş olan Sidewalk Labs, 800 dönümlük arazi için imza attı. Otonom arabalar, akıllı sokak lambaları ve kamu Wi-Fi gibi modern bir teknoloji ile donatılacağı bir internet kenti oluşturmak için Toronto‘nun bir bölgesi ile anlaşma imzaladı. Proje, Sidewalk Labs tarafından şirketin akıllı şehir teknolojisini kurmak amaçlıydı. Ayrıca test etmek için 50 milyon dolarlık bir taahhüt içeriyordu. Şirket ayrıca 16 şehri teknoloji dostu laboratuvarlar haline getirmeyi hedefliyor.

İlginizi Çekebilir :  Paris fosil yakıtlı araçları 2030 yılına kadar yasaklayabilir

Bill Gates Arizona’da akıllı şehir inşa ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple Yeni Güncelleme İle 911 Adlı Ciddi Hatayı Düzeltti Apple Maps, drone yardımıyla geliştirilecek Başbakan Binali Yıldırım Bilişim Çapında Önemli Açıklamalar Yaptı! Lise öğrencisi Mert Akyürekli, Çin’de dünya birincisi oldu Güney Kore’de yasadışı kripto para döviz ticareti başladı Samsung Android P güncellemesiyle Movie Maker’ı kaldırabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır