Albaraka Garaj Fintech Hackathon’u kazananları belli oldu

Ana Sayfa » Gündem » Albaraka Garaj Fintech Hackathon’u kazananları belli oldu
Albaraka Garaj Fintech Hackathon’u kazananları belli oldu

Albaraka Garaj Fintech Hackathon’u kazananları belli oldu

Gelecekte finans dünyasının yönünü belirlemek isteyen ve kod yazılımı bilgisi ile bu alandaki en yaratıcı iş fikirlerini hayata geçirebileceğine inanan yazılımcıların katıldığı Albaraka Garaj Fintech Hackathon’u kazananları belli oldu. Yapılan başvurular arasından sırasıyla Temassız Ödeme Çözümü sunan ÖdEfendi, Machine Learning üzerine kurulu robo danışmanlık uygulaması sunan İrfan ve Sanal çağrı merkezi projesi Hypersoft ödüllerini aldı.

Albaraka Türk tarafından hayata geçirilen ve bir katılım bankası bünyesinde kurulan dünyadaki ilk startup hızlandırma merkezi olan Albaraka Garaj, finans teknolojileri alanında kod bilgisine güvenen yazılımcıları desteklemeye devam ediyor

Bu vizyon çerçevesinde hayata geçirilen, geleceğin finans teknolojilerini yeniden şekillendirmek isteyen kod yazılım geliştiricilerin katıldığı Albaraka Garaj Fintech Hackathon’unun (kod yazılımı) kazananları belli oldu.

www.albarakagaraj.com adresi üzerinden başvuruların alındığı Albaraka Garaj Fintech Hackathonu kapsamında dereceye giren “ÖdEfendi: Temassız Ödeme Çözümü” projesi birinci olurken, “İrfan: Machine Learning üzerine kurulu robo danışmanlık uygulaması” projesi ikinci, “Hypersoft: Sanal çağrı merkezi projesi” üçüncü oldu. Gerçekleşen ödül töreninde birinci olan ekibe 10.000 TL’lik ödülünü Albaraka Genel Müdür Yardımcısı Temel Hazıroğlu, ikinci olan ekibe ise 7.500 TL’lik ödülünü Albaraka Banking Group CIO Ahmed Albalooshi ve üçüncülük kürsüsüne çıkan ekibe 5.000 TL’lik ödülünü Albaraka Genel Müdür Yardımcısı Fatih Boz takdim etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, “Katılım bankacılığı iş modellerine ve fikirlerine sahip girişimci adaylar ile şirketlere destek olup yatırım yapmanın sektörün gelişimine olumlu katkı sağlayacağına inanıyoruz. Albaraka Türk’ün misyonları arasında yer alan bu düşünce ile teknoloji alanındaki yenilikçi fikirlere hayat vermek ve bu alanda çalışmaları bulunan girişimcileri desteklemek üzere Albaraka Garaj Startup Hızlandırma Merkezi’ni hayata geçirdik. Albaraka Garaj bünyesinde teknoloji tabanlı iş fikirlerine ve projelere sahip girişimcileri desteklemeye devam ediyoruz. Albaraka Garaj Fintech Hackathonu uygulamasını da bu yöndeki hedeflerimiz doğrultusunda gerçekleştirdik” dedi.

Melikşah Utku: Geleceği Şekillendirenlere Yönelik Bir Etkinlik Oldu

Utku, “Albaraka Garaj Fintech Hackathonu geleceğin finans teknolojilerini yeniden şekillendirmek isteyen kodlama, tasarım ve pazarlama ekiplerinin iki gün boyunca fikirlerini demolara dönüştürdüğü ve en sonunda büyük ödül için jüri karşısında sunumlarını gerçekleştirdiği inovatif ve dinamik bir etkinlik oldu. Yeni teknolojiler ile birlikte inovasyonun akıl almaz hızına yetişebilmek için partnerlere, fintech girişimlerine ve yıkıcı inovatörlere ihtiyacımız var. Amacımız, klasik bankacılık kanallarını dışında yeni bir dijital sosyal bankacılık kanalları icat edilmesine öncülük etmek. Müşterilerimizin istediği kanallardan istediği zaman bize ulaşabilmesi bizim için çok önemli. Bu doğrultuda girişimci adaylarından müşterilerimize daha iyi hizmet sunacak fikir ve projeler bekliyoruz. Yeni uygulamalar ile müşterilerimizin tüm nakit akışını yönetebileceği inovatif bir çözüm sunmak istiyoruz” diye ekledi.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Albaraka Garaj Fintech Hackathon’u kazananları belli oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin 30 Futbol Sahası Büyüklüğünde Uzaylıları Aramak İçin Bir Radyo Teleskop İnşa Ettier Mehmet Aydın’a ait olduğu söylenen cinsel video ortaya çıktı Steam’de Kara Cuma Etkinliği Başlıyor Ubisoft, 30.yıl Şerefine Ücretsiz Assassin’s Creed 3 Dağıtıyor! Samsung’dan modüler tasarıma sahip ArtPC serisi Honda E2-DR prototip afet robotunu tanıttı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır