Alibaba, E-ticaret Şirketine 1 Milyar Yatırım Yapacak

Ana Sayfa » Gündem » Alibaba, E-ticaret Şirketine 1 Milyar Yatırım Yapacak
Alibaba, E-ticaret Şirketine 1 Milyar Yatırım Yapacak

Alibaba, alışveriş sitesi olan Lazada’daki hissesini yüzde 83’e yükseltmek için bir milyar dolar daha yatırım yapacak.

Alibaba Group Holding Ltd. , çevrimiçi alışveriş sitesi Lazada Group SA‘daki hissesini yüzde 83’e yükseltmek için bir milyar dolar daha yatırım yapacak. Bu sayede Güneydoğu Asya genişlemesinin öncüsünde hızla büyüyen bir başlangıcının denetimini sağlayacak.

Lazada CEO’su Maximilian Bittner, yönetim ve Temasek Holdings Pte ile beraber Çin‘in e-ticaret lideri Singapur‘da kurulu başlangıcını 3.15 milyar dolar değerinde değerlendiren bir dizi anlaşma ile diğer destekçilerin çoğunu satın alıyor. Lazada’nın daha önce açıkladığı destekçiler arasında İngiliz süpermarket zinciri Tesco Plc ve Investment AB Kinnevik yer alıyor.

Alibaba neden yatırım yapacak?

Alibaba, bugüne dek yaptığı en büyük yatırımı yaptı. 1 milyar dolarlık bir anlaşmayla Rocket İnternet‘ten geçen sene Lazada‘yı kontrol altına aldı. (Rocket İnternet, Lazada‘nın hisse sahiplerinden birisi.) Bittner, 2012 yılında başlattığı şirket, milyarder kurucularından Jack Ma‘nın gerçekten küresel bir işletme olma arzusunu yerine getiren Çin online perakendecisinin yurtdışında ilerlemelerini hızlandırmak için önemli adım. Bu sayede Güneydoğu Asya genişlemesinin öncüsünde hızla büyüyen bir başlangıcının denetimini sağlayacak.

AliExpress‘in sahibi olan şirket, Asya‘daki e-ticaret hacmini artırmak isteyerek büyük bir girişimde bulunmuş.


Alibaba, E-ticaret Şirketine 1 Milyar Yatırım Yapacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ücretsiz SMACKHEAD Steam Key’i FSM Vakıf Üniversitesi Siber Güvenlik Kampı Düzenliyor! Kredi ve Yurtlar Kurumu Siber Beyinleri Arıyor Youtube Türkiye’de En Çok Kazanan 11 Youtube Kanalı Yeniden Tasarlanan Skype App Geliştiriliyor Samsung, İadesi Yapılmayan Note 7’ler Devre Dışı Kalacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır