Alibaba, bir günde 25 milyar dolar satış gerçekleştirdi

Ana Sayfa » Gündem » Alibaba, bir günde 25 milyar dolar satış gerçekleştirdi
Alibaba, bir günde 25 milyar dolar satış gerçekleştirdi

Alibaba bir günde 25 milyar dolar satış gerçekleştirerek günlük bir kez daha aştı.

Şirket, her geçen yılki “günlük satış” gelir sayısını kadem kademe yükseltti. Bu sefer ise yine aynı şekilde geçen yılkine göre birkaç milyar dolar yükselerek çıtada büyük yükselme sağladı. Tam sayı, yaklaşık 25.4 milyar dolar olan 163.8 milyar RMB’ye, geçen yılki 120.7 milyar RMB’ye (17.79 milyar $) kıyasla % 39 artış gösteriyor. Bu da “tek günlük” için büyümeye dönüş sinyalini veriyor.

 

Alibaba sadece ilk 30 dakikada 7 milyar dolar, 12 saatte 18 milyar doları aştı

Bu yükseliş Alibaba‘nın 2013’ten 2015’e kadar her yıl gördüğü yüzde 60’lık bir oran olmamasına rağmen, etkinliğin bugün ulaştığı ölçeğe ve şirketin bu yana gördüğü büyüme göz önüne alındığında etkileyici olan geçen yılki yüzde 32’lik artışa devam ediyor.

Bu yıl 11 Kasım etkinliği, yalnızca ilk 30 dakikada satılan yaklaşık 7 milyar dolar malla hızlı bir başlangıç ​​yaptı. Şirket, sadece on iki saatlik satış sonrasında geçen yılki 18 milyar doları aşmayı başardı. Şirket, bu yıl satışlarının yüzde 90’ının mobil cihazlarda yapıldığını ve bu oran 2016’da yüzde 82, 2015’te yüzde 69 arttığını belirtti.


Alibaba, bir günde 25 milyar dolar satış gerçekleştirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Steam, Cadılar Bayramı İndirimi Başladı! Toyota geleceğin şehri “Woven City” projesini tanıttı Rihanna, Apple Music’te 2 milyar akışı geride bıraktı Twitter boykot sonrasında yeni düzenlemeye gidiyor Şuana Kadarki En Büyük Asteroid, Dünyaya Yaklaşıyor Uluslararası E-Ticaret Zirvesi Antalya’da başlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır