Alibaba Bir Günde 18 Milyarlık Satış Gerçekleştirdi!

Ana Sayfa » Gündem » Alibaba Bir Günde 18 Milyarlık Satış Gerçekleştirdi!
Alibaba Bir Günde 18 Milyarlık Satış Gerçekleştirdi!

Çin merkezli global sanal alışveriş sitesi olan Alibaba, Bekarlar Gününde tamı tamına toplamda 18 milyarlık satış gerçekleştirdi.

Çin’de resmi yayın organlarından birisi olan Global Times‘ın yapmış olduğu habere göre, dünyanın en büyük online alışveriş sitelerinden birisi olan Alibaba, geçen yılki orana göre Bekarlar Gününde (11 Kasım) kazancını yüzde 32 arttırdı.

Geçen sene 14,3 milyar dolarlık satış gerçekleştiren Alibaba, bu sene ise satışlarını yüzde 32 arttırarak 120.7 milyar yuan ( yaklaşık 18 milyar dolar ) satış gerçekleştirerek rekor kırdı. Bu sene 11 Kasım’da  ilk 15 saatte 91,2 milyar yuan ve ilk bir saatteki 36,2 milyar yuan satış gerçekleştirerek yeni bir rekora imza attı.

Dikkat çeken kısım ise satışların büyük çoğunluğunun mobil üzerinden gerçekleştirilmesi dikkat çekti.

Kaynak : Anadolu Ajansı

 


Alibaba Bir Günde 18 Milyarlık Satış Gerçekleştirdi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple Watch ve iPhone İçin ElevationLab Yeni BatteryPro’yu Tanıttı Facebook Lite, 500 Milyon İndirmeyi Aştı YouTube Türkiye’de 2017 yılının en çok izlenen 20 kanalı Çevrimdışı Video İzleme Özelliğine Sahip YouTube Go Yayınlandı Nokia Kişiye Özel 1Tbps Hızında İnternet Hizmeti Sunacak! Panasonic Bükülebilir Batarya Projesine Başladı!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır