Amazon 100.000 Kişiye Daha İş Veriyor

Ana Sayfa » Gündem » Amazon 100.000 Kişiye Daha İş Veriyor
Amazon 100.000 Kişiye Daha İş Veriyor

Amazon 18 ay içerisinde 100 bin kişiye iş imkanı sağlayacağını açıkladı.

Ocak ayında Amazon, önümüzdeki 18 ay içinde 100.000 işçi almayı planladığını ve haberlerde dikkate değer gösterildiğini söyledi. Ancak bu amazon için yeni bir olay değil, şirketin dün yayınladığı dördüncü çeyrek kazanç raporuna göre, şirketin tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışanları, yüklenici ve geçici işçiler hariç, 2015 yılı sonunda 230.800 binden 2016 sonunda 341.400‘e yükseldi.

Bu durum şirketi ülkelerin en büyük işverenlerinin üst kademesine yerleştiriyor. Ayrıca şirketin kendi kargo hava yolu şirketleri ve okyanus yük nakliye şebekelerini kurması nedeniyle, nakliye ve dağıtım ağının her yönünü yönetmek için bu kadar işçi çalıştırması gerekli oluyor ve bu gereken sayı görünen o ki git gide artıyor ve artmaya da devam edecek.

Şirket son zamanlarda bir çok yerde adını duyurmaya başladı. Özellikle Amazon GO adlı projesiyle bayağı dikkatleri üzerilerine çekmeyi başardı. Nakliyat işinde de yönetimi ele almaya çalışan şirket, bir çok projeye birlikte insan gücü de gerekmekte. Hatta bu sayı gelecek yıllardaki projelerindeki ilerlemelerle artabileceğinden hemen hemen hepimiz hemfikiriz.


Ekleyen :İsmail YoldaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Amazon 100.000 Kişiye Daha İş Veriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

FATİH akıllı tahta küçük klavye sorunu ve detaylı çözümü Daniel Craig Yeni 25.James Bond Filmi İçin Geri Dönüyor Tim Cook: Apple Sadece Zenginler İçin Ürünler Üretmiyor Vodafone Freezone Kafama Göre bedava internet paketleri Swarm’da Türkiye rekor kırarak globalde birinci oldu Antivirüs Programlarına Baş Kaldıran Milli Antivirüs Programı : Dev Secure

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır