Amazon Air kargo filosu için 15 uçak daha aldı

Ana Sayfa » Gündem » Amazon Air kargo filosu için 15 uçak daha aldı
Amazon Air kargo filosu için 15 uçak daha aldı

FedEx, Amazon Air kargo hizmeti için olan sözleşmesini artık yenilemeye karar vermiş olabilir. Ancak Amazon’un birkaç yıldır kendi hava kargo lojistik ağını henüz inşa etmemiş olması gibi. Amazon, yalnızca Amazon parsellerini teslim etmek için kullanılan bir uçak filosunu işletmekte. Şirket bugün, Amazon filosunu 15 yeni kargo uçağı ekleyerek genişlettiğini açıkladı.

Amazon, paket teslimatını desteklemek ve müşterilere hızlı teslimat sunmaya devam edebilmesini sağlamak için bu işlemi 2016 yılında başlattı. Amazon Air ağı ile her gün yüzbinlerce paket taşınıyor.

Amazon Air 15 tane Boeing 737-800 kargo uçağı kiralayacak

Şirket 15 tane Boeing 737-800 kargo uçağı kiralamak için GE Capital Aviation Services ile ortaklık kurduğunu açıkladı. GECAS‘tan kiralanan beş 737-800’e katılacaklar. Uçağın Amerika Birleşik Devletleri‘nde Amazon’un hava filosu ağının 20 hava yolundan uçacağını söylüyor.

Amazon‘daki Dünya Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı David Clark, “Bu yeni uçak, Prime Free One-Day programımıza yapılan yatırımdan yola çıkarak Amazon hava filosu için ek kapasite yaratıyor” dedi. Amazon‘un hava filosunun 2021 yılına kadar özel hava şebekesinde uçan 70 uçak filosuna sahip olacağını ekledi.


Amazon Air kargo filosu için 15 uçak daha aldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Fifa Girişindeki Efsane Replik Facebook Messenger chatbox eklentisi hazırlıyor Twitter, şiddet içerikli hesaplara karşı uygulamalarını başlattı P&G’den bir ilk: P&G Avrupa IT Hackathon Sosyal Medya Bu Sefer Mark Zuckerberg’i Öldürdü Cem Korkmaz intihar ettti!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır