Amazon Askeri Teknolojisinden Yararlanabilir

Ana Sayfa » Teknoloji » Amazon Askeri Teknolojisinden Yararlanabilir
Amazon Askeri Teknolojisinden Yararlanabilir

Amazon, hazır gıda ürünleri için soğutulmamış yemekler üretmek için askeri gıda teknolojisini kullanabilir.

Market dağıtım işini bir üst seviyeye çıkarmak için Amazon, sığır eti yahnisi ve sebze çorbası gibi hazır yemekleri hazırlayan bir askeri gıda teknolojisine bakıyor. Bu sayede soğutma ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Daha fazla tüketici ve evde kolayca teslim edilen yiyecek sayısıyla birlikte hazır gıda sektörü rağbet görmesi maliyetler için faaliyetlere geçildi. Şirket, maliyetli soğutma yöntemlerini kullanmayı kabul etmiyor. Maliyetli soğutma yöntemlerine geri dönmeden, bu teknolojiyi kullanan mikrodalga yardımlı termal sterilizasyonu (MATS) kullanarak pişmiş yemekleri stoklamak ve uzun süre yenilebilir tutmayı başaracak. Perakende devi, uzun yıllardır bozulabilir mallar ile ilişkili depoculuk ve lojistik konularla uğraşıyor ve nihayet tüm bu karmaşıklıklara cevap verebiliyor.

Söz edilen teknolojiyi Uras Benlioğlu’nun videosuyla ilişkilendirebilirsiniz. Videoda Türk komandosunun yemiş olduğu özel paketli besinleri göstermekte.

Washington Devlet Üniversitesi’ndeki araştırmacılar tarafından geliştirilen MATS teknolojisi Reuters’in bir raporuna göre kapalı paket gıda maddelerini basınçlı su içine yerleştirip mikrodalgayla yenilebilir hale geliyor. Bu teknoloji mevcut olarak birçok ülkenin askeri personelleri için mevcut.  Bu teknoloji yemeklerin doğal lezzetini ve dokusunu koruyarak raf ömrünü önemli bir farkla (en fazla 1 yıl) artıracak.

Amazon askeri gıda teknolojisi sayesinde büyük paralar kazanabilir

Amazon halihazırda bir çok soğutma tesisine sahip bozulabilir mallar satıyor ancak MATS, maliyeti düşürebilir ve 750 milyar ABD Doları tutarındaki ABD büfe ve gıda dağıtım işinde büyük bir artış sağlayabilir.

 


Amazon Askeri Teknolojisinden Yararlanabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Microsoft zihin kontrolüyle Windows kullanımı sağlayacak Özge Ulusoy kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Google Talk Hizmeti Kapatılıyor YouTube’da en çok dinlenen şarkılar 2018 Bold Pilot atının sahibi Halis Karataş kimdir? Kaç yaşında, nereli? Yazılımcılar “İyilik İçin Java” Etkinliğinde Bir Araya Gelecek

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır