Amazon Ice Adında Yeni Telefon Üretecek

Ana Sayfa » Teknoloji » Amazon Ice Adında Yeni Telefon Üretecek
Amazon Ice Adında Yeni Telefon Üretecek

Söylentilere göre Amazon, Android Nougat tabanlı bir telefon üzerinde çalışıyor.

Hatırlarsak şirket daha öncelerinde Fire adında bir akıllı telefon üretmişti. Fakat fazla bir ilgi görmediği açıkça ortada. Şimdi ise akıllı telefon üzerinde bir yenilgisine rağmen şirket, yeni bir akıllı telefon üretme üzerinde çalışılıyor.

Çıkacak olan yeni telefona ait internet ortamında bir tane bile cihaza ait sızmış görsel yer almıyor. Fakat fazla bilgi yer almasa da Amazon Fire ile arasında ki en büyük fark Android ve her zamanki popüler Google Mobile Services paketinde daha az özelleştirilmiş bir paketin yer alacağı gözüküyor.( Gmail, slaytlar, vb. gibi Google platformları) Yani yeni cihazda daha az özelleştirilmiş olmasıyla daha çok Google uygulamaları yer alacak.

Amazon Fire

Amazon Fire

Yeni telefon için projeyle alakalı kişilere göre Amazon, şu anda gelişmekte olan ülkelerdeki piyasaya sürülecek 5.2-inç ve 5.5-inç cihazları test ediyor. Telefonların içinde, 2014’te Amazon Fire Phone‘ın geri kalanının yarısı olan 13MP bir kamera, Snapdragon 435, 2GB RAM ve 16GB depolama alanı olduğu bildirildi.

Şirketin bu uzun süreçte zamanın amiral gemileriyle yarışa girmesi gerek. Çünkü böyle vir firmanın rekabete girmesi için amiral gemilere fark atabilecek bir özelliği olması gerekiyor. Bu sebeple fark yaratabilecek olan fiyat olarak 100 doların altındaki bir  fiyat noktasında başlatılması gerektiği söylentileri dolaşıyor. Buna göre, şu an Android Nougat ile test edildiği söyleniyor ve bu sayede en son çıkan yazılımlar arasında en ucuz telefonlar arasında yer alacağı tahmin ediliyor.

Amazon yeni üreteceği cihaz rağbet görecek mi?

Hatırlarsak şirketin eski tablet telefonu olan Fire, zamanın bazı özelliklerin göre geri kalmış ve büyük mağlubiyete uğramıştı. Gizli olarak göremediğimiz, Amazon‘un kendi sanal asistanı olan Alexa, Fire Phone‘un çöküşünü takiben sahneye çıkmasıydı. Eski telefonunda iletişim sistemini büyük bir şekilde kısıtlamış ve bir çok Google uygulaması yer almamaktaydı.

Şirket Andorid Nougat‘ı denediğinin haberiyle bitirmeyip Google Asistan‘ında yer alacağını belirtmeyi de ihmal etmedi. İsminden de çıkarılacağı gibi Amazon‘un ateşini söndürecek olan ‘Ice‘ adındaki akıllı telefon, hem fiyat bakımından hem de öncekine göre az düzenlenmiş içerik paketiyle gelişmekte olan ülkelere açılarak amiral gemilerle kafa tutmaya çalışacak.


Amazon Ice Adında Yeni Telefon Üretecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiye’nin İlk Yerli Metrobüsü Üretildi Dubai, uçan taksi servisini test etmeye başladı Facebook, Ebeveynler Portalı’nı Yayınladı! Twitter’da karakter sınırı biraz daha büyüdü İlan Vermenin Hızlı ve Güvenilir Adresi Güney Kore’de yasadışı kripto para döviz ticareti başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır