Amazon Kendi Mesajlaşma Uygulamasını Açabilir

Ana Sayfa » Gündem » Amazon Kendi Mesajlaşma Uygulamasını Açabilir
Amazon Kendi Mesajlaşma Uygulamasını Açabilir

E-ticaret devi Amazon, görünüşte kendi mesajlaşma uygulamasını tanıtma fikriyle mücadele ediyor.

E-ticaret devlerinden olan şirket kendine ait mesajlaşma uygulaması oluşturarak mesajlaşma uygulamasındaki hizmetler arasında büyük rekabet yapmak istiyor gibi. Başka bir deyişle, Facebook‘un Messenger‘ı, Apple‘ın iMessage‘ı ve benzeri ilgili diğer uygulamaları büyük bir rekabet kazanacak. Böyle bir rekabette hatırı sayılacak bir sıralama hatta kızışacak bir rekabete girmesi için güzel özellikler getireceği kesin. Hatırlarsak e-ticaret devinin Echo adında akıllı asistanı olması bizlere az çok bir şeyler çağrıştırabiliyor. Yani, şirketin yapacağı mesajlaşma uygulamasında akıllı asistana uyumlu bir uygulama yapılabilir. Hatta biraz daha hayal edersek Echo‘ya emrederek mesaj yollayabilir mesajları okutabiliriz.

Amazon’un Kendi Mesajlaşma Uygulaması Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

AFTV haberi, Amazon‘un Android ve iOS platformları için bir mesajlaşma uygulaması olan ‘Anytime‘ üzerinde çalıştığını gösteren müşteri anketi bilgilerine sahip olduğunu iddia ediyor. de çalıştığını gösteren müşteri anketi bilgilerine sahip olduğunu önermektedir. Mesaj şifreleme, video, ses ve (tabii ki) çıkartmalar gibi esaslara sahiptir ancak bildirildiğine göre, grup sohbetlerine kaydolmayı ve grup sohbetlerine katılmayı kolaylaştıracak bir engel olduğu iddia ediliyor. Birine ulaşmak için tek bir isme ihtiyacınız olurdu, fakat burada telefon numaralarına WhatsApp tarzı bağımlılığı yok. İnsanları konuşmaya veya fotoğraf paylaşmak için yalnızca Twitter stili @ açıklamalarını kullanmanız ve sohbetlerin en önemli olanlarını tanımlamak için renk kodlayabilmenizi sağlıyor. Doğal olarak, diğer uygulamaları bağlayan benzeri işlevler (grup müzik dinleme ve yemek siparişi verme gibi) bulunuyor. Alışveriş veya müşteri hizmetleri için işletmelerle sohbet etmeyi vaat ediyor. Ayrıca biraz düşünebilirsek Amazon’un Echo‘su ile bağlantılı olduğuna dair hipotezler düşünebiliriz. Bazıları duyum olsa da alınan kaynaklar üzerinden ulaşılan bilgilerin şuan ne kadar doğru olduğuna emin olamayız. Birçok şirket daha işe koyulmadığı uygulama üzerinde bilgi vermez. Bu nedenle her bilgiye güvenmemiz en doğrusu olacaktır. Şirket şu an itibariyle detayları teyit etmedi.

Teknoloji devinin muhtemelen bu yılın sonuna kadar uygulamayı başlatacağı varsayılıyor. Detayları en rahat uygulama çıkmadan birkaç hafta önce haberlerini tekrardan duyacağımıza eminiz.


Amazon Kendi Mesajlaşma Uygulamasını Açabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

WhatsApp yılbaşı itibariyle belirli cihazlarda çalışmayacak Sıfır Bir dizisini izlemek isteyenler Blu TV’ye akın etti Çiftlikbank Twitter’da binlerce kişi tarafından desteklendi Google Asistan, Bağımsız Olarak İOS Platformuna Gelecek Battlefield: Bad Company Xbox One’a Geliyor Kış Saati Uygulaması Kaldırıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır