Amazon Türkiye’ye Geliyor!

Ana Sayfa » Gündem » Amazon Türkiye’ye Geliyor!
Amazon Türkiye’ye Geliyor!

Dünya devi, e-ticaret şirketi Amazon artık faaliyetlerine Türkiye’de de devam edecek.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’den bir çeviri bürosu ile anlaşan şirket sitesininin sonuna com.tr eklemesi çok yakın. Yakın zamanda ülkemizde şube açılınca artık yurt dışından ürün alım azami ücreti olan 35 dolar da kalkmış olacak. Amaon, geçtiğimiz Mart ayında Orta Doğu’nun en büyük e-ticaret şirketlerinden Souq.com‘u, 650 milyon dolara satın almıştı. Amazon’un benzer bir stratejiyle Türkiye’den büyük bir e-ticaret şirketini satın alarak Türkiye pazarında yer almayı hedefledi.

Amazon’un piyasa değeri yaklaşık 460 milyar dolar ve yapmış olduğu operasyonlar ile bunu daha da arttırmayı hedefliyor.

Amazon, Almanca’dan Türkçeye Çevirerek Özel Alan Adı Ekleyecek

Şirket en son Almanca bir site ile de hizmet vermekteydi. Yani Almanca versiyonu Türkçeye çevrilerek hizmete sunulacak. Biraz daha düşünürsek Almanca versiyonlu site direkt olarak Türkçeye çevrilecek.

Amazon faaliyetlerine amazon.com.tr adı altında devam etmeyi planlıyor. Bu alan adına girince Amazon’un şuan ki Almanca versiyonlu sitesine yönlendiriliyor.

Uluslararası çevrim içi ticaret sitesi, son zamanlarda yayınlamış olduğu projelerde dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. En son mesajlaşma uygulamasıyla akıllara Alexa akıllı asistanıyla uyumlu bir proje olacağı gözüküyor. Biraz daha geçmişe gidersek akıllı sisteme sahip market çıkaracağı duyulunca büyük ilgi toplamıştı.

Amazon’un Türkiye için açacağı siteye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Türkiye faaliyetlerine ne zaman başlayacaklarına dair henüz net bir tarih verilmedi fakat en kısa zamanda açılacağını düşünüyoruz.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Amazon Türkiye’ye Geliyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung Yetkilileri Diz Çöküp Özür Dilediler! Facebook yemek siparişi özelliği geldi BAE 2117’de Mars’ta bir Şehir Kurmak İstiyor Google şarkı sözleri konusunda yüzlerce veri ihlali yaptığı ortaya çıktı Samsung’dan yılın ilk hediye kampanyası Yapay Zeka Kendi Dilini Üretince Facebook Panikledi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır