Amazon’dan Çılgın Alışveriş Projesi : Amazon Go

Ana Sayfa » Gündem » Amazon’dan Çılgın Alışveriş Projesi : Amazon Go
Amazon’dan Çılgın Alışveriş Projesi : Amazon Go

Amazon, alışveriş yaparken kaybettiğimiz zamanları bizlere telafi edecek, alışveriş zevkimizi baştan aşağı değiştirecek bir projeye imza atıyor.

Amazon son zamanlarda yenilik üzerine yenilik katarak bizleri şaşırtma da üstüne yok. Geçtiğimiz günlerde abonelikli video içerikli platformu Amazon Prime Video‘nun haberiyle karşılaştık hatta ondan önce fazla zaman geçmeden Almanya’da hizmet veren amazon.de web sitesine Türkçe dil desteği getirerek bizleri şaşırtmıştı. Bu sefer market, alışveriş merkezi ve kasiyer bölümü gibi yerlerde kalabalık, zaman kaybı gibi durumların önüne geçecek olan ‘Amazon Go‘ adındaki muazzam bir projeye başladı.

Akıllı telefonlarımızla alışveriş yapmamızı sağlayacak olan proje, alışveriş merkezi gibi yerlere girdiğimizde yapmamız gereken tek şey akıllı cihazımızı girişteki özel teknolojiye sahip turnikeye okutmak yeterli oluyor. Bu sistem ile Amazon hesabınıza bağlanan sistem, ürünlerin raflarında yer alan kamera sensörleri ve daha bir çok algılama sistemiyle aldığınız ürünü alışveriş listenize ekliyor, hatta ürünü yerine geri koyduğunuzda ürün alışveriş listenizden çıkmış oluyor.

Alışverişinizi yaptıktan sonra size düşen tek iş kapıdan dışarı çıkmanız oluyor. Daha sonra aldığınız ürünlerin tutarları için ödemeler Amazon hesabınızdan kesiliyor. Şuanda sadece Amazon çalışanlarının kullandığı bir markette uygulanan sistem gelecek yılda seçilecek olan pilot bölgeler için faaliyete geçilecek.

 


Amazon’dan Çılgın Alışveriş Projesi : Amazon Go - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Güney Kore, kripto para işlemlerini yasaklayabilir Fortnite Battle Royale, 4 günde 1.5 milyon dolar kazandı Rusya, 39 ABD Eyaletinde Seçim Sistemlerine Saldırdı Apple, iPhone Patent Telif Ücretlerini Qualcomm’a Bırakıyor Duolingo Japonca Dil Kursu Tüm Kullanıcılar İçin Geldi Starbucks Kendi Sanal Asistanını Piyasaya Sürüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır