Amazon’u dolandıran çift 1.2 milyon dolar çaldı

Ana Sayfa » Gündem » Amazon’u dolandıran çift 1.2 milyon dolar çaldı
Amazon’u dolandıran çift 1.2 milyon dolar çaldı

Amazon’u dolandıran çift gündeme oturdu.Amazon’un müşterilerine uyguladığı mutlu müşteri politikası ABD’de bir çiftin e-ticaret devinden 1.2 milyon dolarlık elektronik ürün çalmasına sebep oldu.

Amerikan polisinin yapmış olduğu incelemeler sonucunda Indiana’da yaşayan Erin Finan (38) ve Leah Finan (37) isimli çift, sipariş verdikleri ürünler için sürekli bozuk/çalışmıyor/kırık gibi şikayet raporları gönderdi.Sahte kimliklerle farklı posta kutularına verdikleri siparişlerde Amazon’un bozuk ürün politikası gereği, ürünü şirkete geri göndermek zorunda kalmadan, aynı üründen bir tane daha almayı başardılar.Böylece GoPro kameraları, Samsung/Apple telefonları, pahalı televizyonlar gibi elektronik cihazları aldıkça bunları üçüncü bir kişinin yardımıyla geri sattılar.

Çift, Üçüncü Kişi Aracılığı ile Ürünler Sattı

Çift yapılan bu satışlardan toplam 2 milyon dolara yakın kazanç elde etti.1 milyon doları ise satışı gerçekleştiren üçüncü şahıs aldı.Ancak maliyenin çiftin hesaplarında yaşanan hızlı para artışını fark etmesi üzerine yapılan soruşturmada Amazon’dan satın alınan elektronik aletler dikkat çekince, yakayı ele verdiler.

Mahkemede suçlarını kabul eden çift şimdi 20 yıl hapis cezasıyla yargılanıyor ve Amazon da fazladan gönderdiği elektronik cihazlar için faiziyle beraber 1,218,504 dolarını geri istiyor.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Amazon’u dolandıran çift 1.2 milyon dolar çaldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Nokia 8 Türkiye’de  Satışa Sunuluyor Star Wars’ Yapımcıları Carrie Fisher İçin Bir Video Hazırladı Windows Mixed Reality VR kulaklık seti fiyatı duyuruldu 2016’nın En İyi 4K Televizyonları Pac-Man’ın Babası Hayatını Kaybetti Google URL Shortener Tasarımı Değişti

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır