Amazon’u dolandıran çift 1.2 milyon dolar çaldı

Ana Sayfa » Gündem » Amazon’u dolandıran çift 1.2 milyon dolar çaldı
Amazon’u dolandıran çift 1.2 milyon dolar çaldı

Amazon’u dolandıran çift gündeme oturdu.Amazon’un müşterilerine uyguladığı mutlu müşteri politikası ABD’de bir çiftin e-ticaret devinden 1.2 milyon dolarlık elektronik ürün çalmasına sebep oldu.

Amerikan polisinin yapmış olduğu incelemeler sonucunda Indiana’da yaşayan Erin Finan (38) ve Leah Finan (37) isimli çift, sipariş verdikleri ürünler için sürekli bozuk/çalışmıyor/kırık gibi şikayet raporları gönderdi.Sahte kimliklerle farklı posta kutularına verdikleri siparişlerde Amazon’un bozuk ürün politikası gereği, ürünü şirkete geri göndermek zorunda kalmadan, aynı üründen bir tane daha almayı başardılar.Böylece GoPro kameraları, Samsung/Apple telefonları, pahalı televizyonlar gibi elektronik cihazları aldıkça bunları üçüncü bir kişinin yardımıyla geri sattılar.

Çift, Üçüncü Kişi Aracılığı ile Ürünler Sattı

Çift yapılan bu satışlardan toplam 2 milyon dolara yakın kazanç elde etti.1 milyon doları ise satışı gerçekleştiren üçüncü şahıs aldı.Ancak maliyenin çiftin hesaplarında yaşanan hızlı para artışını fark etmesi üzerine yapılan soruşturmada Amazon’dan satın alınan elektronik aletler dikkat çekince, yakayı ele verdiler.

Mahkemede suçlarını kabul eden çift şimdi 20 yıl hapis cezasıyla yargılanıyor ve Amazon da fazladan gönderdiği elektronik cihazlar için faiziyle beraber 1,218,504 dolarını geri istiyor.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Amazon’u dolandıran çift 1.2 milyon dolar çaldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Xperia XZ1 artık Türkiye’de! Yeni Lenovo Oyun Laptobu CES 2017’de Duyuruldu İran’da Clash of Clans’a Yasak Getirildi YouTube, Logan Paul’un reklam yasağını kaldırdı GüestGO II Twitch Yayıncıları Yer Alacak Türk Telekom 30GB’a kadar ücretsiz internet dağıtıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır