v AMD, ücretsiz APU hizmeti sağlamaya başladı - Webtakibi

AMD, ücretsiz APU hizmeti sağlamaya başladı

Ana Sayfa » Gündem » AMD, ücretsiz APU hizmeti sağlamaya başladı
AMD, ücretsiz APU hizmeti sağlamaya başladı

AMD, yeni APU’nu çalıştırmanıza yardımcı olmak için hazır bekliyor.

Uyumlu olmayan üretici yazılımı nedeniyle açılmayacak bir AMD APU tabanlı PC ile karşı karşıyaysanız, AMD’nin sizin için sadece bir önyükleme kiti var. Şirket ödünç APU ile işleri hazırlamanıza izin verecek, ancak geri göndermek zorundasınız.

Bir demet kutuyu açıp, bir araya getirmeye başlamaktan daha kötü bir şey yoktur. Sonra bir eksik veya arızalı parça yola girer. Yatak odası mobilyaları, salıncak setleri veya bilgisayarlar, önemli değil. Hiç kimse güçlükle uğraşmak istemiyor. Bu durum, özellikle endüstrinin sürekli değişen doğası nedeniyle bir vesile ile bir PC kurarken ortaya çıkar. Örneğin, yeni bir CPU’yu bir anakarta takın, örn. Ürün yazılımı uyuşmazsa önyükleme yapmaz. Bilgisayar açılmıyorsa, yeni bir şeyyükleyemezsiniz.

Şirketin en yeni hızlandırılmış işlem ünitesinde (APU) Radeon Vega GPU ile bir Ryzen CPU‘yu eşleştiren durum tam da budur. Ryzen 3 2200G ve Ryzen 5 2400G bazı mevcut anakartlarla çalışıyor ancak birlikte çalışmasına izin vermek için yeni anakart yazılımı gerekiyor. Bu, üreticileri işlevsiz bir PC’ye ve büyük bir güçlük çekmesine neden olur. Neyse ki, şirket işlemi biraz daha az acı verici hale getirmek için adımlar atıyor.

AMD, düşük-uç AMD APU içeren kendi önyükleme setini sunuyor

Genellikle, işleri çalıştırmak için kendi işlemcinizi satın almanız gerekir. Örneğin, hem anakart hem de zaten yüklü olarak gelen bellenim ile uyumlu en ucuz CPU’yu satın alabilirsin. Kullanıcıların, sistemi önyüklemek ve donanım yazılımını öne çıkarmak için bu çemberleri atlamalarını gerektirmek yerine şirket, herşeyi güncelleştirmek için kullanılabilen bir düşük-uç AMD APU‘yu içeren kendi önyükleme setini sunuyor, böylece parlak yeni AMD APU desteklenmektedir. Ars Technica’nın haberine göre, şirket, işleri başa çıkmak için kullanılabilecek, kesinlikle düşük maliyetli bir işlemci olan A6-9500 APU’yu satıyor.

İşleminiz bittiğinizde  A6-9500’ü AMD’ye geri göndermeniz gerekli

İşiniz bittiğinde A6-9500’ü firmaya geri göndermeniz gerekiyor, görünüşe göre soğutucusu yok. Ücretsiz bir çözüm olsa da, kendi güçlükleri olmaksızın değil. Başlamak için şirketin destek sitesini ziyaret etmeniz ve gerekli garanti talep formunu doldurmanız gerekir. Şirket, APU’nuzun teklif için nitelikli olduğunu onayladıktan sonra kiti size gönderir ve size gerekli talimatları e-postayla gönderir. Desteklenen APU’ya göz atın, bilgisayarınızı açın, bellenimi güncelleyin, yeni APU’yu takas edin ve giriş seviyesi oyun makinenizle birlikte çalışmaya başlayacaksınız.


AMD, ücretsiz APU hizmeti sağlamaya başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Popup Reklam Kullanan Siteler Cezalandırılacak BİLMÖK 2017 3 Mart’ta Konya’da Başlıyor Huawei dünyanın en geniş kapasiteli telefonunu tanıtabilir Boğaziçi Bilişim Ödülleri ’17 sahiplerini bulacak Facebook LGBT Bireyleri için Gurur İfadesi Özelliği Geldi OurMine Bu Seferde Netflix’i Hackledi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır