Android Instant Apps 500 Milyon Cihazı Destekliyor

Ana Sayfa » Gündem » Android Instant Apps 500 Milyon Cihazı Destekliyor
Android Instant Apps 500 Milyon Cihazı Destekliyor

Google‘ın geçen yılki geliştirici konferansında sunmuş olduğu Android Instant Apps, 500 milyon cihazı cihaz tarafından desteklenmekte.

Google, 2016 yılında  I/O geliştirici konferansı sırasında açıklanan Android İnstant Apps bugün 500 milyon cihaz tarafından desteklenmenin kilometre taşına ulaştı. Google 2016 yılında  I/O sırasında açıklanan Android İnstant Apps bugün 500 milyon cihaz tarafından desteklenme sınırını aştı. Android Developers Blog‘da yaptığı bir yazıda, Google, bu yılın I/O geliştirici konferansında İnstant Apps açıldıktan sonra, Google Play‘in faaliyet gösterdiği tüm ülkelerden bugün başlayacak olan İnstant uygulamalara erişebileceğini açıkladı.

Android Instant Apps nedir?

İnstant Apps, kullanıcıların o uygulamayı cihazına kurmadan deneme imkanı sağlıyor. Örneğin, bazı web sitelerinde bulunan bilgilere erişmeniz gerekir, ancak yalnızca uygulamanız aracılığıyla erişilmesine izin verir. Play Store’a gitmeden ve yüklemek yerine, uygulamayı yüklemeden erişilebilir hale getiren Android İnstant Apps modülüne sahip uygulamayı direk olarak açabilirsiniz.

Şu anda bu özelliği destekleyen 50’den fazla uygulama bulunuyor. Bunlardan başlıca olan ve yükseliş gösterenler Vimeo ve New York Times Crosswords uygulaması.

Android Instant Apps nasıl etkin hale getirilir?

Ayarlar’a gidin ve menüden Google‘ı seçin. Hizmetler bölümünde Instant Apps‘e hafifçe dokunun ve Instant Apps‘lere girmeyi seçmek için geçiş açın.

Bu modül sayesinde özellikle performans ve depolama olarak kötü gözüken cihazlar için harika bir özellik. Özellikle depolama olarak kullanıcının kötü bir zaman geçirmesine sebep olan eski cihazlar içinde bir harika diyebiliriz.

 


Android Instant Apps 500 Milyon Cihazı Destekliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Android için Fortnite Beta sürümü çıktı! Mozilla Firefox Şifrelenmiş Dosya Paylaşma Hizmeti Sunuyor P&G’den bir ilk: P&G Avrupa IT Hackathon Apple Yeni iPhone 8 İçin Fiyat Belirledi Yeni Amiral Gemisi LG G6 Piyasaya Sürülüyor Turkcell Goller Cepte Her Gol 100 MB bedava internet kampanyası

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır