v Android Oreo dağıtımı Şubat ayından bu yana yüzde 400 arttı - Webtakibi

Android Oreo dağıtımı Şubat ayından bu yana yüzde 400 arttı

Ana Sayfa » Yazılım » Android Oreo dağıtımı Şubat ayından bu yana yüzde 400 arttı
Android Oreo dağıtımı Şubat ayından bu yana yüzde 400 arttı

Android Oreo dağıtımı sonucunda bu yılın Şubat ayından bu yana yüzde 400 arttığı görüldü.

Bu yılın Şubat ayında, Google‘ın Android için yayınladığı istatistiklere dayanarak; Android Oreo‘nun yaklaşık %1.1‘lik bir dağılımı olduğu ortaya çıktı. Ancak, önümüzdeki iki ay içinde, bu rakamlar Google‘ın en son istatistiklerine göre Android cihazlarının yaklaşık %4.5‘ine dağıtıldığı görüldü. Bu grafikte yaklaşık olarak %400 oranında artış gösterdiğini ortaya koyuyor.

İstatistiklere göre Android Oreo kullanım bakımından hala Nougat versiyonunun gerisinde

Ancak ilginç olan şey, Şubat ayında Android Nougat‘ın, Android‘in %28.5‘lik dağıtımında en çok kullanılan versiyonu olduğu oldu. Android Oreo‘nun dağılmasında Nougat‘ın dağıtımının azalmaya başlayacağını düşünürdünüz, ancak bunun tam tersi olduğu görülüyor. Çünkü en son rakamlar, artık birkaç ay öncesine göre, Android cihazlarının yaklaşık %30.8‘ine hitap ettiğini ortaya koyuyor.

Android‘in diğer sürümlerinde olduğu gibi, Android Gingerbread hala %0.3‘te kalıyor gibi gözüküyor. Ancak Froyo versiyonu gibi olsa da, çok uzak olmayan bir gelecekte listeden düşüleceğine şaşırmayız. Ice Cream Sandwich hala güçlükle ayakta kalıyor. Ayrıca bunların yanında Jelly Bean versiyonu da biraz batmış gibi görünüyor.

Bu istatistiklerden en ilgi çekici paketler, adil bir miktar artırdıkları Oreo ve Nougat‘tır. Muhtemelen Oreo güncellemelerinin sürümleri, önceden yüklenmiş olan Oreo ile yeni telefonların piyasaya sürülmesine yardımcı oldu.


Android Oreo dağıtımı Şubat ayından bu yana yüzde 400 arttı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Mark Zuckerberg ABD’deki bozuk eğitim sistemini eleştirdi Yapay Zeka Kendi Dilini Üretince Facebook Panikledi YouTube Türkiye’de 2017 yılının en çok izlenen 20 kanalı Dailymotion Hacklendi! Elektrik Arızalarına “drone” Desteği! Twitter, şiddet içerikli hesaplara karşı uygulamalarını başlattı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır