Android Şu Anda 2 Milyar Aktif Cihaza Sahip

Ana Sayfa » Gündem » Android Şu Anda 2 Milyar Aktif Cihaza Sahip
Android Şu Anda 2 Milyar Aktif Cihaza Sahip

Dünyanın en büyük işletim sistemlerinden biri olan Android, şu anda 2 milyar cihazın üzerinde aktif kullanıma sahip.

Google‘ın mobil işletim sistemi şu anda dünya çapında akıllı telefonlar, tabletler vb. olmak üzere iki milyardan fazla etkin cihazda kullanılmaktadır. Google CEO‘su Sundar Pichai, Kaliforniya‘daki Google‘ın geliştirici konferansı I/O‘nun açılış konuşmasında (17.05.2017) ulaşılan rakamı açıkladı.

Android işletim sisteminde yer alan Google ürünlerinin kullanım istatistikleri nasıl?

Ayrıca aktif cihaz dışında, Google ürünlerinin kullanım istatistikleri de paylaşıldı. YouTube‘un bir milyar kullanıcısı günde bir milyar saat izliyor. Google Haritalar‘ın kullanıcıları günde bir milyardan fazla kilometreye gidiyor. Ayrıca Google Drive‘ın 800 milyon plus kullanıcısı bulut dosya barındırma hizmetine günde üç milyar nesne yükledi.

Konunun dışında bağdaştırma yaparsak, Apple‘ın mobil işletim sistemi olan iOS çalıştıran yalnızca 700 milyon aktif cihaz var. UBS, 2019 yılına kadar Apple‘ı bir milyarıncı puanın üstünde alacağını tahmin ediyor. Fakat şu gerçek ki Apple cihazları göze ne kadar cazip gelse de rakip, oyunlarda Google‘ı yenmek için yeterli değerlere ulaşamayacağı kesin.

İstatistikler gözümüzde ne kadar büyük gelse de, bu veriler şirket için dahada yükseltilebilir durumda gözüküyor.


Android Şu Anda 2 Milyar Aktif Cihaza Sahip - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

180.000’den fazla iPhone uygulaması iOS 11’de çalışmayacak Xiaomi Mi Mix 2’in Çerçevesiz Ekranı Herkesi Hayran Bırakacak! 15 Ekim’den Sonra Bilgisayarınızda Windows 10 Çalışmayabilir! Volkswagen Nvidia ile Ortaklık Kuruyor Twitter boykot sonrasında yeni düzenlemeye gidiyor Toyota otonom araçlar için milyarlarca yatırım yapıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır