Android Şu Anda 2 Milyar Aktif Cihaza Sahip

Ana Sayfa » Gündem » Android Şu Anda 2 Milyar Aktif Cihaza Sahip
Android Şu Anda 2 Milyar Aktif Cihaza Sahip

Dünyanın en büyük işletim sistemlerinden biri olan Android, şu anda 2 milyar cihazın üzerinde aktif kullanıma sahip.

Google‘ın mobil işletim sistemi şu anda dünya çapında akıllı telefonlar, tabletler vb. olmak üzere iki milyardan fazla etkin cihazda kullanılmaktadır. Google CEO‘su Sundar Pichai, Kaliforniya‘daki Google‘ın geliştirici konferansı I/O‘nun açılış konuşmasında (17.05.2017) ulaşılan rakamı açıkladı.

Android işletim sisteminde yer alan Google ürünlerinin kullanım istatistikleri nasıl?

Ayrıca aktif cihaz dışında, Google ürünlerinin kullanım istatistikleri de paylaşıldı. YouTube‘un bir milyar kullanıcısı günde bir milyar saat izliyor. Google Haritalar‘ın kullanıcıları günde bir milyardan fazla kilometreye gidiyor. Ayrıca Google Drive‘ın 800 milyon plus kullanıcısı bulut dosya barındırma hizmetine günde üç milyar nesne yükledi.

Konunun dışında bağdaştırma yaparsak, Apple‘ın mobil işletim sistemi olan iOS çalıştıran yalnızca 700 milyon aktif cihaz var. UBS, 2019 yılına kadar Apple‘ı bir milyarıncı puanın üstünde alacağını tahmin ediyor. Fakat şu gerçek ki Apple cihazları göze ne kadar cazip gelse de rakip, oyunlarda Google‘ı yenmek için yeterli değerlere ulaşamayacağı kesin.

İstatistikler gözümüzde ne kadar büyük gelse de, bu veriler şirket için dahada yükseltilebilir durumda gözüküyor.


Android Şu Anda 2 Milyar Aktif Cihaza Sahip - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Elon Musk Türkiye’ye gelmekten vazgeçti Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Kapatma Fortnite Battle Royale’in Android tarihi ortaya çıktı Twitter kullanıcısı 35.000 karakterlik tweet yayınladı PayPal Ülkemize Geri Dönüyor! İnstagram’a Canlı Yayın Desteği Geliyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır