Apple Mac 2017’de ne kadar satıldı?

Ana Sayfa » Gündem » Apple Mac 2017’de ne kadar satıldı?
Apple Mac 2017’de ne kadar satıldı?

Apple şirketinin geçtiğimiz yılda ne kadar Apple Mac sattığı IDC ve Gartner’ın yayınladığı son sayılarında ortaya çıktı.

Şirketin macOS işletim sistemi dünyadaki en çok kullanılan platform değil, satılan bilgisayar sayısı bakımından Apple‘ın aslında kendileri için oldukça iyi iş çıkardığı görülüyor. IDC ve Gartner’ın yayınladığı son sayılarında, şirketin 2017 yılında ne kadar Apple Mac sattığını ortaya koydu.

Apple Mac 2017’de ne kadar satıldı?

IDC ve Gartner’ın yayınladığı son sayılara göre, şirketin 2017’de 20 milyon Mac bilgisayarı satmayı başardığını ortaya koydu. Bunun anlamı, Apple‘ın satılan bilgisayar sayısı bakımından dünyadaki dördüncü olması. Buna dayanarak şirketin, 2017’de satışı yapılan toplam bilgisayar sayısının yaklaşık %7.6‘sını oluşturduğu söyleniyor. İlk üçte ise sırasıyla; HP‘nin %22.7‘sinde, Lenovo‘nun %21.1‘inde ve Dell‘in de %16.1 olarak 2017’de satış payı olduğu görülüyor.

Acer ve ASUS, Apple‘ın altında, ancak diğer ikisi geçen yıl için %6,8 ve %6,6 oranında satış payına sahip. Bununla birlikte, büyüme açısından, şirket, önceki yıla kıyasla %5.9‘luk bir büyüme gördü. Bu, aslında ilk altıda ikinci sırada olduğu anlamına geliyor. HP %8.2‘lik en büyük büyümeyi görüyor.

Geçen yıl, Apple‘ın, profesyonel kullanıcılar için tasarlanmış iMac olan iMac Pro‘yu piyasaya sürdüğünü de görüldü. Apple‘ın, bu yıl da, eğer söylentilere inanılırsa, güncellenmiş bir Mac Pro‘yu piyasaya sürmesi bekleniyor, bu yüzden belki de bu sayılar artabilir. Ancak fiyat konusunda acımasızlığı katlanarak devam ettiği açıkça gözüküyor.


Apple Mac 2017’de ne kadar satıldı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

NASA 37 yıl sonra Voyager 1’in iticilerini harekete geçirdi Facebook mobil menü tasarımı değişti Messenger İçin Yeni Reklam Testleri Başladı Nintendo Switch, Mart Ayında Satışa Geçecek WhatsApp Android Sürümüne Birçok Yeni Emoji Geliyor Apple orijinal video dizileri 2019 yılında yayınlanacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır