Apple Mac 2017’de ne kadar satıldı?

Ana Sayfa » Gündem » Apple Mac 2017’de ne kadar satıldı?
Apple Mac 2017’de ne kadar satıldı?

Apple şirketinin geçtiğimiz yılda ne kadar Apple Mac sattığı IDC ve Gartner’ın yayınladığı son sayılarında ortaya çıktı.

Şirketin macOS işletim sistemi dünyadaki en çok kullanılan platform değil, satılan bilgisayar sayısı bakımından Apple‘ın aslında kendileri için oldukça iyi iş çıkardığı görülüyor. IDC ve Gartner’ın yayınladığı son sayılarında, şirketin 2017 yılında ne kadar Apple Mac sattığını ortaya koydu.

Apple Mac 2017’de ne kadar satıldı?

IDC ve Gartner’ın yayınladığı son sayılara göre, şirketin 2017’de 20 milyon Mac bilgisayarı satmayı başardığını ortaya koydu. Bunun anlamı, Apple‘ın satılan bilgisayar sayısı bakımından dünyadaki dördüncü olması. Buna dayanarak şirketin, 2017’de satışı yapılan toplam bilgisayar sayısının yaklaşık %7.6‘sını oluşturduğu söyleniyor. İlk üçte ise sırasıyla; HP‘nin %22.7‘sinde, Lenovo‘nun %21.1‘inde ve Dell‘in de %16.1 olarak 2017’de satış payı olduğu görülüyor.

Acer ve ASUS, Apple‘ın altında, ancak diğer ikisi geçen yıl için %6,8 ve %6,6 oranında satış payına sahip. Bununla birlikte, büyüme açısından, şirket, önceki yıla kıyasla %5.9‘luk bir büyüme gördü. Bu, aslında ilk altıda ikinci sırada olduğu anlamına geliyor. HP %8.2‘lik en büyük büyümeyi görüyor.

Geçen yıl, Apple‘ın, profesyonel kullanıcılar için tasarlanmış iMac olan iMac Pro‘yu piyasaya sürdüğünü de görüldü. Apple‘ın, bu yıl da, eğer söylentilere inanılırsa, güncellenmiş bir Mac Pro‘yu piyasaya sürmesi bekleniyor, bu yüzden belki de bu sayılar artabilir. Ancak fiyat konusunda acımasızlığı katlanarak devam ettiği açıkça gözüküyor.

İlginizi Çekebilir :  Google Arama Motoru'nun Arayüzünü Değiştirdi!

Apple Mac 2017’de ne kadar satıldı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Nintendo Switch konsolu 17.8 milyon satış gerçekleştirdi WhatsApp, Beta Versiyonuna Yeni Bir Özellik Eklendi Yeni Samsung Galaxy S9 Konsepti, Dört Kameralı ve 4K Ekranlı Fifa Girişindeki Efsane Replik ZTE Üretimi İlk Akıllı Saate Ait Görsel Ortaya Çıktı Saç Ekimi’nin Merkezi: İstanbul Saç Ekimi

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır