Apple, MacOS’taki 32-Bit desteğini bitiriyor!

Ana Sayfa » Yazılım » Apple, MacOS’taki 32-Bit desteğini bitiriyor!
Apple, MacOS’taki 32-Bit desteğini bitiriyor!

Apple, MacOS işletim sistemine sahip kullanıcılarına, 32-Bit uygulama desteğini bitirdiğini bildiriyor.

Şirketler, geliştiricileri ve kullanıcıları 64-bit uygulamalara yönlendirmeye çalışmakta. Çünkü bu, artık hem mobil hem de bilgi işlem cihazları için standart haline geldi. Apple, iOS 11 ile 32-bit cihazlar için desteği sonlandırma karar verdi. Mac uygulamaları için de benzer bir hamle yapmaya söz verdi. Şirket şimdi Mac kullanıcılarına 32-bit uygulama desteğinin yakın gelecekte sona ereceğini bildirmeye başladı. Apple, WWDC 2017‘deki Birlik Temel Platformu’ndaki ilk duyurusunu yaptı. Geliştiricilere MacOS High Sierra‘nın “ödün vermeden” 32-bitlik uygulamalara destek olmak için en son macOS yinelemesi olacağını söyledi.

Apple bu hafta MacOS’taki 32-bit uygulama desteğinin yakında biteceğini bildirmeye başladı

Ocak 2018’de Mac App Store‘a gönderilecek yeni uygulamaların 64-bitlik bir çeşitliliğe sahip olması gerekiyordu. Geliştiricilerin, uygulamalarını istedikleri takdirde App Store‘daki mevcut uygulamaların Haziran 2018‘e kadar 64-bit‘e yükseltilmesi de gerekiyordu. Şirket şimdi Mac kullanıcıları bu hafta işletim sistemindeki 32-bit uygulama desteğinin yakında biteceğini bildirmeye başladı. Bir kerelik bir uyarı, kullanıcılar 32 bitlik bir uygulamayı başlattığında tetikleyecek olan işletim sisteminin 10.13.4 sürümünü çalıştıran kullanıcılara aktarıldı.

Uyarı, uygulamanın bir Mac için optimize edilmediğini, ancak uygulamanın henüz çalışmasını engellemeyeceğini bildiriyor. Apple‘ın onaylamadığı şey, Mac‘te 32-bit uygulamaları desteklemenin tamamen durmasıdır. Artık Mac App Store‘da listelenmesi için 32-bitlik uygulamaları kabul etmiyor. Böylece sonradan gelen uygulamalar 64-bitlik uyum göstermiş oluyor.

İlginizi Çekebilir :  Antivirüs Programlarına Baş Kaldıran Milli Antivirüs Programı : Dev Secure

Apple, MacOS’taki 32-Bit desteğini bitiriyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook Akıllı Modüler Telefon Üretebilir LOL Dünya Şampiyonası için çeyrek finalistler belli oldu House of Gamers televizyonda yayınlanmaya başladı Bosch, Termoteknoloji İnovasyon Merkezi Açtı Elon Musk, Tesla Model 3’ün Görüntülerini Yayınladı DNA Bilgisayarlar Gerçek mi Oluyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır