Apple Maps, kendi verilerini kullanarak haritaları yeniden hazırlıyor

Ana Sayfa » Yazılım » Apple Maps, kendi verilerini kullanarak haritaları yeniden hazırlıyor
Apple Maps, kendi verilerini kullanarak haritaları yeniden hazırlıyor

Apple Maps, kendi verilerini kullanarak haritaları yeniden yapılandırıyor.

Apple Maps, lansmanından önce Google Haritalar‘ı devirmek için potansiyele sahip olarak lanse edildi. Ancak birkaç yıl sonra hızlıca ilerledikçe, Google Haritalar‘ın hala birçok kişinin döndürdüğü de facto haritası olduğu çok açık. Apple, yıllar boyunca Apple Maps’te bazı iyileştirmeler yaptı, ancak yapılan işlerden çok uzak görünüyor.

Aslında TechCrunch’tan gelen bir rapora göre, Apple‘ın Maps‘i yeniden gözden geçirmesi ve ilk parti verilerini kullanarak sıfırdan yeniden inşa etmesi gibi görünüyor. Bundan önce şirket, haritalama uygulaması için üçüncü taraflara ait verilere büyük ölçüde dayanıyordu. Ancak şirketin kendi verilerini toplama çabaları sayesinde, Maps’deki verileri elden geçirmeyi ve kendi ile değiştirmeyi planlıyorlar.

Apple Maps gelişmelerini test edebilmek için için biraz beklememiz gerekebilir

TechCrunch’a konuşan Apple yetkilisi Eddy Cue, “Başladığımızda, bir sürü şey yol tarifi almak ve belirli bir yere ulaşmaktı. Yer bulmak ve o yere yol tarifi almak. Milyonlarca değişiklik yaparak, milyonlarca konum ekleyerek, son altı yıldaki tüm bu şeyler için haritayı güncelleyerek ve haritayı daha sık değiştirerek çok büyük bir yatırım gerçekleştirdik.” açıklamalarında bulundu.

Elbette birinci taraf verileri, daha iyi olduğu anlamına gelmez, ancak Apple Maps‘deki bu değişiklikleri görmeyi umdukları için, bir süre bekleyebilirdiniz. Bunun nedeni, bu değişikliklerin aşamalı olarak ortaya çıkması ve ABD sahnesinin bazı kısımlarını sahneye dahil etmesi beklenmektedir. Bu nedenle bu değişikliklerin daha iyi yapılmasına dair bir fikir edinmeden önce bir süre geçebilir. Bu nedenle her ülke için yeterince doğru bir verim için beklenmesi gerekiyor.


Apple Maps, kendi verilerini kullanarak haritaları yeniden hazırlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Super Mario Run, Mart Ayında Android’te Olacak Toyota 2.2 megawatt değerinde hidrojen yakıt tesisi kuracak Duolingo Japonca Dil Kursu Tüm Kullanıcılar İçin Geldi Google Drive’da Kullanıcılar Sorun Yaşamaya Başladı Bilişim Sektörünün Kalbi Manisa’da Atacak PlayStation Plus Bir Hafta Boyunca Ücretsiz Olacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır