Apple otonom araç için Volkswagen ile çalışacak

Ana Sayfa » Otomobil » Apple otonom araç için Volkswagen ile çalışacak
Apple otonom araç için Volkswagen ile çalışacak

Apple otonom araç (kendi kendine sürüş özelliğine sahip araç) için Volkswagen ile çalışacak.

Artık Apple‘ın kendi kendine sürüş özelliği olan araçlara olan ilgisi oldukça iyi biliniyor. Ancak şirketin teknolojiyle ne yapmayı planladığı tam olarak görülmüyor. Şirketin bu konudaki amacı kendi otonom aracını üretmek istemesi mi? Ya da şirketin kendi kendini süren arabalara güç veren teknolojiyi yapmak istemesi mi?

Ne yazık ki, bu soruların cevabını vermediğimiz sorular, ilginç bir gelişme olarak görülse de, şirketin otonom araçlar için Volkswagen ile birlikte çalıştığı görülüyor. Bu, New York Times’ın Volkswagen‘in Cupertino şirketiyle çalışmaya istekli olan tek (veya birkaç) şirketten biri olduğu bir raporuna dayanıyor.

Apple yeni nesil otomobiller için birçok anlaşmalar yapıyor

Raporda Apple‘ın elektrikli otomobil kullanan bir araç geliştirmek için BMW ve Mercedes-Benz gibi diğer otomobil üreticileriyle ortaklıklar kurduğunu iddia ediyor. Ancak görünüşe göre bu anlaşmalar Volkswagen için yer edinmemişti. Rapora göre, anlaşmanın Apple‘ın Volkswagen’in yeni T6 Transporter kamyonetlerinden bazılarını aldığını ve çalışanlar için kendi kendine sürüş servislerine dönüştüreceğini belirtti.

Apple’ın kendi kendine çabalarına ne olacağının belirsiz olduğunu söylediğimiz gibi şirketin otomotiv teknolojisinde farklı geçmişlere sahip çok sayıda yeni çalışanı işe aldığını gördük. Son zamanlarda şirket şu anda 50’den fazla aracı olan kendi kendini süren araç filosunu genişletti. Ancak şirketin emeğinin meyveleri henüz doğmadı.


Apple otonom araç için Volkswagen ile çalışacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google’ın eski kıdemli çalışanı Facebook’ta çalışmaya başladı Özelliklerine göre en iyi SSD’ler 2018 Facebook 2017 “EN”lerini paylaştı Haftanın Film Önerisi #5 : Amelie YouTube gizli mod özelliğini test ediyor Twitter “@” Sembolünü Kaldırarak Hata Yaptı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır