Apple Şimdi de Japonya’dan Vergi Cezası Yedi!

Ana Sayfa » Gündem » Apple Şimdi de Japonya’dan Vergi Cezası Yedi!
Apple Şimdi de Japonya’dan Vergi Cezası Yedi!

Apple İrlanda‘da yediği 13 milyar euro vergi cezasına çarptırılmıştı. Şimdi ise bir darbeyi de Japonya’dan aldı.

Avrupa Birliği Komisyonu tarafından yapılan araştırmalarda elde edilen raporlar sonucunda  Apple‘ın İrlanda üzerinden yürüttüğü Avrupa operasyonları sırasında usulsuzlük yaptığı belirlenmiş ve bu hatasından dolayı şirkete 13 milyar Euro yani yaklaşık olarak 14.5 milyar dolar vergi cezasına ödemesine karar verilmişti. Karara itiraz eden Apple, başvurusu değerlendirme sürecinde iken bir darbeyi de Japonya’dan aldı.

Japonya, ITunes üzerinde yaptığı bazı araştırmalar sonucunda ortaya çıkan vergi cezası Apple‘ye bir şok daha yaşattı. Yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkan vergi cezasının 12 milyar yen yani 118 milyon dolar olduğu açıklandı.

Bir diğer ince ayrıntı ise kesilen cezanın IPhone 7‘nin Japonya’da çıkacağı tarihe denk gelmesiydi. Avrupa Birliği Komisyonu tarafından verilen cezaya dair görüşmeler hala devam ediyor.

 


Apple Şimdi de Japonya’dan Vergi Cezası Yedi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google, Reklam Hedeflemesi İçin Gmail İçeriğini Taramayı Durduracak iPhone XS, XS Max ve XR özellikleri ve fiyatları açıklandı xHamster Hackerların Kurbanı Oldu! Twitter’ın Yeni Görünümüne Alışamayanlara Müjde Göktürk-1 Uydusu Fırlatılmayı Bekliyor! Philips, Li-Fi teknolojisini test etmeye başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır