Apple Sürücüsüz Araç İçin Test Etme İznini Aldı

Ana Sayfa » Otomobil » Apple Sürücüsüz Araç İçin Test Etme İznini Aldı
Apple Sürücüsüz Araç İçin Test Etme İznini Aldı

Apple, Cuma günü (14.04.2017) sürücüsüz araçlar için gerekli izni almayı başardı.

Devlet yetkilileri tarafından Cuma günü güncellenen bir listeye göre, şirket kendi kendine sürüş araçlarının (sürücüsüz araç) testlerine izin verildi. Kaliforniya‘da test etme iznine sahip şirketler listesine ismini ekletmeyi başardı.

Tim Maker, planları ima ederken, şirketin uzun süre boşta kalan söylentilere ilişkin haber raporlarında yorum yapmayı bıraktığını ima ettiğini söyleyen iPhone üreticisi, kendi kendine çalışan otomobiller konusundaki hırsları hakkında az bilgi verdi. Geçen yılın sonlarında Apple, hükümetten kendi kendine çalışan otomobiller geliştirmeyi kolaylaştırmasını isteyen bir mektupta özerk araçlara yoğun bir şekilde yatırım yapacağını açıkladı.

Kaliforniya merkezli teknoloji devinin, ortakların araç üretmesine izin verip, yazılım sistemlerine odaklanmaları bekleniyor. Ancak anlaşılır bir şekilde, navigasyon teknolojisini otomobillerde test edebilmek istiyorlardı.

Diğer otomobil üreticileri ne durumda?

Çoğu otomobil üreticisi sürücüsüz araçlar konusunda Ar-Ge çalışmalarını hızlı ve umutlu bir şekilde devam etmekte. Bir çok üreticisi 2020 hedeflerini konuşurken bu hafta içerisinde büyük yatırım gerçekleşti. General Motors, 14 milyon dolarlık yatırım yaparak ve San Francisco‘daki yeni bir araştırma merkezinde 1.100 iş imkanı sağladı.


Apple Sürücüsüz Araç İçin Test Etme İznini Aldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

YouTube Türkiye’de 2018 yılının en çok kazanan 10 kanalı Intel’in eski CEO’su Paul Otellini öldü Aziz Yıldırım’ın sağlık durumu nasıl? Önemli iddia! Erdoğan Adlı Genç, Facebook Canlı Yayını Açarak İntihar Etii! Instagram Direct masaüstüne geliyor Müjde! Enpara kredi kartı çıkarıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır