Apple’ın Tedarikcisi Imagination Technologies, Alınan Kararla Satışa Çıktı

Ana Sayfa » Gündem » Apple’ın Tedarikcisi Imagination Technologies, Alınan Kararla Satışa Çıktı
Apple’ın Tedarikcisi Imagination Technologies, Alınan Kararla Satışa Çıktı

Apple‘ın almış olduğu karardan sonra yıkıma uğrayan tedarikçi şirket Imagination Technologies satışa çıkarıldı.

Apple bağlı bir şirket olsaydınız elbette kimse bu ayrılığı istemezdi. Ayrılmanın şirketiniz için derin bir sıkıntı yaratması olasılığı nedeniyle Apple‘ı bir müşteri olarak kaybetmek istemezsiniz. Bu durumdan kaynaklanan olay ise Imagination Technologies‘in böyle büyük bir şirketle yollarının ayrılması oldu. Şirket, Apple‘ın mobil cihazları için grafik işlemcileri tedarik ediyordu. Bu tedarikçinin üretmiş olduğu PowerVR GPU, uzun zamandır iOS cihazlarının kalbinde. Apple, birkaç ay önce kendisinin iOS cihazları için kendi GPU‘su yapacağını ve Imagination Technologies ile olan ilişkisini sona erdirdiğini doğruladı. Şimdi alınan karar neticesinde satılığa çıkarıldı.

Imagination Technologies satışa çıktı!

Apple, Imagination‘ın iş hacmini açıkladı; Bu nedenle, iki şirket arasındaki ilişkinin aniden sona erdiği teyit edildiğinde tedarikçi şirketin hisseleri neredeyse yüzde 70 oranında düşüş yaşadı.  Apple ile anlaşmazlık yüzünden “anlaşmazlık içinde” olduğunu savunuyor ancak aynı zamanda ayakta kalmaya çalışıyor. Zaten MIPS ve Ensigma alt birimlerini satışa çıkarmış bulunmakta. Imagination‘ın yönetim kurulu, bugün gönderilen basın bülteninde, şirketin tamamının satın alma teklifleri almaya açık olduğunu doğruladı. Birkaç taraf, şirketin tamamının potansiyel satın alınması için tekliflerle yaklaştı. Hatta şuan potansiyel teklif sahipleriyle ön görüşmelerde. Potansiyel teklif sahipleri henüz seçilmedi, bu yüzden parçalanan hisselerin kimin aldığını görmek imkansız olacak. ayrıca, haksız yere ortaklıktan çıkarılmasına rağmen, tedarikçi şirketin yüzde 8.1 hisseye sahip olduğunun belirtilmesi önemli nokta.

Bu durum Apple için iyi olmuş durumda. Çünkü şirket kendi üretmiş olduğu bileşenlerle daha az masraf ederek aynı fiyat indeksinde satmaya devam edecek.


Apple’ın Tedarikcisi Imagination Technologies, Alınan Kararla Satışa Çıktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

YouTube Logosunu, Mobil ve Masaüstü Görünümünü Değiştirdi KFC artık Bitcoin ödemesi kabul ediyor Huawei blockchain tabanlı telefon geliştiriyor YouTube TV, Firefox tarayıcısıyla uyumlu hale getirildi Kodak, Yeni Telefonunu Tanıtacak! Apple ürünlerinin ortalama ömrü açıklandı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır