Apple test ekmeksizin daha ucuza pil değişimi yapacak

Ana Sayfa » Gündem » Apple test ekmeksizin daha ucuza pil değişimi yapacak
Apple test ekmeksizin daha ucuza pil değişimi yapacak

Apple, iPhone pillerini tanı test sonuçlarına rağmen cihazınızda yer alan pilinizi değiştirecek.

Şirket son zamanlarda eski iPhone‘larla ilgili bir tartışmaya girdi. Eski iPhone‘ları kasıtlı olarak yavaşlattığını bildiren Apple, pillerini bozan eski iPhone‘ları yavaşlattığını doğruladı. Bu, şirketin, telefonlarını daha önceden yavaşlattığını söylememesi nedeniyle müşterilerin tepkisine sebep oldu. Apple, garanti dışı iPhone pil değişimlerinin fiyatını 79 dolardan 29 dolara düşürdü. Şirket ayrıca, bu test cihazlarının pillerini, tanı testinin sonuçlarına bakılmaksızın değiştireceğini doğruladı.

Apple pil değiştirme politikasında bazı değişikler yaptı

Şirket, bu pil değiştirme politikasının, iPhone 6 veya sonraki bir sürümü ile bir pil değiştirmeye ihtiyacı olan tüm müşterilere uygulanacağını söyledi. Uygunluk kriterlerinin, resmi Genius Bar tanı testi başarısız cihaza bağlı olup olmadığını belirtmedi.

Bazı müşteriler, cihazları tanı testi geçtikten sonra pil takasının reddedildiğini iddia ettikleri için hafta sonu biraz karışıklık yaşandı. Teşhis testi, eski bir iPhone‘un pilinin orijinal kapasitesinin yüzde 80’inden azını koruyabildiğini bulmak için tasarlandı. Şirket şimdi bu testin sonuçlarının önemli olmadığını ve 29 dolarlık bir pil değişimi için gelen müşterilerin istediklerinde bir tane alabileceğini doğruladı. Raporlar ayrıca, yeni fiyatlandırma yapılmadan önce pil değişimlerinde 79 dolar ödeyen müşterilerin talep ettiklerinde şirketten geri ödeme alabileceğini önermektedir.


Apple test ekmeksizin daha ucuza pil değişimi yapacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiye’nin en büyük şirketleri listesi yayınladı Apple’dan engelli insanlara emoji jesti geldi LG Watch Style’dan Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı Apple iOS 11.3’ü tüm cihazları için piyasaya sürdü WhatsApp, Beta Versiyonuna Yeni Bir Özellik Eklendi Türkiye’nin İlk Bilimkurgu Temalı Web Dizisi :Kutu

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır