Apple TV ses senkronizasyon sorunları için çözüm bulundu

Ana Sayfa » Gündem » Apple TV ses senkronizasyon sorunları için çözüm bulundu
Apple TV ses senkronizasyon sorunları için çözüm bulundu

iOS 13, Apple TV ses senkronizasyon sorunlarını düzeltmek için iPhone‘larınızı kullanacak.

Video ve sesin birbirleriyle tamamen senkronize olmadığı tüm izlenen videoları gördüğümüzden eminiz. Biraz rahatsız edici olabilir. Ayrıca çok can sıkıcı olabilir. Bunu düzeltmenin çeşitli yolları var. Ancak görünen o ki, iOS 13 ile Apple, Apple TV‘nizde yaşayabileceğiniz tüm ses senkronizasyon sorunlarını gidermeye yardımcı olmak için iPhone‘unuzu kullanmayı planlıyor.

Apple TV ses senkronizasyon sorunları için ne tür bir çözüm üretti?

Bu özelliğe Kablosuz Ses Senkronizasyonu adı veriliyor. Apple‘ın özellik tanımından, TV’nizin ses ve video oynatmasının ne kadar süreceğini ölçmek için iOS cihazınızı kullanır. Bu, Apple TV tarafından yapılır. Bu seslerin duyulmasının ne kadar uzun sürdüğünü ölçen, iPhone‘unuz tarafından alınacak bir dizi ton çalar.

Oradan, herhangi bir ses senkronizasyonu sorunu olup olmadığını tespit etmeye çalışacaktır; örneğin, sesin iPhone’unuza videodan daha hızlı erişmesi veya ulaşması daha uzun sürerse, bu ses senkronizasyonunun kapalı olduğu ve yeniden kalibre edileceği anlamına gelir. Bu özelliğin yalnızca bir kez yapılması gerektiği söylenir. Ancak televizyonunuzu veya ses donanımınızı değiştirirseniz, işlemi tekrar yapmanız gerekebilir. Muhtemelen bunun için kullanabilecek birçok insan olacağına karar vermemiz oldukça yararlı bir özellik.


Apple TV ses senkronizasyon sorunları için çözüm bulundu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Fotoğraftaki insanları silme özelliğine sahip uygulama yayında Japon kripto para borsası Zaif, ücretsiz Bitcoin sattı Mozilla Firefox acil düzeltme eki yayınlandı Facebook, Çevrimdışı Video Özelliği Üzerinde Uğraşıyor Minecraft 74 milyon sayısıyla aktif oyuncu rekorunu kırdı Lise öğrencisi Mert Akyürekli, Çin’de dünya birincisi oldu

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır