Apple ve Spotify Arasında Büyük Kavga Başlıyor

Ana Sayfa » Mobil » Apple ve Spotify Arasında Büyük Kavga Başlıyor
Apple ve Spotify Arasında Büyük Kavga Başlıyor

ABD telif hakkı düzenleyiciler şuanda,sanatçıların Spofity, Google Play Music , Apple Music gibi servislere kendi müziklerini koyduğunda ne kadar ödeme yaptığını hesaplamak  için inanılmaz derecede karmaşık bir sistem geliştirmenin yollarını araştırıyor.

Apple bunun için ‘’her 100 oynatma için müzik yapımcıları 9.1 cent kazansın(1 indirme ücretiyle aynı)’’ diye bir öneriyle geldi.

Bu öneri kulağa yeterince basit ve açık geliyor  fakat bu şirketlerin bireylere ödeme yapmasından ziyade geliri bütün olarak kendisi vermesi demek.

Yani daha fazla para ödeyerek başlangıçta sunduğu bedava deneme hizmetini geri alacak.Apple Music‘in ücretsiz deneme seçeneği olmamasına rağmen eğer yeni bir kullanıcı iseniz 3 aylık deneme satın alabileceksiniz.

Apple-vs-spotify-590x350

 

Apple  bildirilen öneriler üzerinde herhangi bir yorum yapmadı.

Bu teklifin US Copyright Royalty Board tarafından kabul edileceğine söylenecek bir şey yok bununla birlikte  GoogleAmazon, Spotify gibi  ilgili tarafların önümüzdeki günlerde kendi ödeme planları için teklif sunması bekleniyor.

Billboardlarda Apple’ ın niyetinin, sistemi ‘’adil,basit ve şeffaf’’ hale getirmek istediği yazıyor.Muhtemelen Spofity buna şiddetle karşı çıkacak çünkü İsveç firması insanların daha sonra ödeme yapması için önce ücretsiz üye olmasına izin verilmesi gerektiğine inanıyor.

Sanatçılar da buna katılmama eğiliminde.Çoğunlukla youtube ve  spofity gibi alanlarda sıradan dinleyici kitlesi oluşturmak için dinleyicilerin hiçbir ücret ödemeden müziklerini dinlemesini istiyor.

Yeni kurallar 2018-2022 yılları arasında geçerli olacaktır.

Apple ve Spotify Arasında Büyük Kavga Başlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

2016 Yılında Gerçekleşen Bilimsel GelişmelerTwitter, Canlı Yayın Özelliğine Kavuştu!BTK’dan GitHub’a Erişim Engeli!GameX Oyun Fuarına Sayılı Günler KaldıAlmanya, Mark Zuckerberg Hakkında Soruşturma BaşlattıPlayStation Plus Bir Hafta Boyunca Ücretsiz Olacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır