Apple Watch, Face ID özelliği ile gelebilir

Ana Sayfa » Teknoloji » Apple Watch, Face ID özelliği ile gelebilir
Apple Watch, Face ID özelliği ile gelebilir

Ortaya çıkan yeni bir patente göre Apple Watch Face ID özelliği ile gelebileceği düşünülüyor.

Şu anda Apple Watch‘ı giyen kişinin kimliğini doğrulaması cilt temasıyla gerçekleşiyor. Bu, kullanıcının cildine dokunduğunda, saatin kendini daha önce doğruladığı sürece gerek kalmıyor. Ancak bileğinizi saatinizden ayırmak, tekrar sıkıcı bir şekilde yeniden kimlik doğrulaması yapmak anlamına gelir.

Ancak, Patently Apple‘da bulunan bir yeni keşfedilen patentte, Apple‘ın Face ID ile gelen bir akıllı saat fikrini keşfettiği görülüyor. Tanıdık olmayanlar için, Face ID, iPhone X‘in bir parçası olan yeni bir yüz tanıma güvenlik özelliğidir. Özelliğin iPad‘e girmesi bekleniyor. Bu yüzden sonuç bakımından bulabileceğini düşünmek bir esneklik olmaz. Apple Watch gibi daha fazla Apple ürününe dönüşüyor.

Apple Watch Face ID özelliği varsayımı eski bir patente dayanıyor

Bu patenti özellikle ilginç kılan, Patently Apple‘a göre, Face ID üzerinde çalışılırken dosya açıldığına inanmalarıdır. Çünkü Face ID‘nin sızmasını önlemek için “kullanıcı tanımlama” özelliğine atıfta bulunmaktadır. Aynı zamanda 2016’da yayımlandı, bu da sadece varsayım sayılabilecek eski bir patent olmadığı anlamına geliyor.

Ancak bir patent olduğu göz önüne alındığında, Apple‘ın bir gerçeklik yapıp yapmayacağını söylemek zor. Fikri mülkiyet haklarını ve fikirleri korumak için patentler bazen yayınlanır. Bu yüzden Apple‘ın kendilerini korumak ya da gelecekteki özelliklerde bir ipucu olması, birinin tahminidir. Sizler Apple Watch için Face ID hakkında ne düşünüyorsunuz?


Apple Watch, Face ID özelliği ile gelebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Alphabet, 300 Milyon Dolarlık Yatırım Gerçekleştirdi Star Wars Markalı Akıllı Telefonlar Yolda Facebook Otomatik Video Oynatma, Ses Nasıl Kapatılır ZTE oyun telefonunu piyasaya sürecek iPhone Hacklemenin Yolu Bulundu Apple Watch watchOS 6 kullanıcıları dahili uygulamaları silebilecek

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır