Apple Watch verileri bir cinayet davasının çözülmesini sağladı

Ana Sayfa » Gündem » Apple Watch verileri bir cinayet davasının çözülmesini sağladı
Apple Watch verileri bir cinayet davasının çözülmesini sağladı

Apple Watch verileri bir cinayet davasının çözülmesini sağladı.

Apple Watch zamanı söyleyebilir, e-postalarınızı ve mesajlarınızı görüntüleyebilir. Ayrıca fitness/sağlık hedeflerinizde size yardımcı olabilir ve aynı zamanda suçları çözmek için de kullanılabilir. En azından Apple Watch‘ın yerel polisin bir cinayet davası çözmesine yardım ettiği davada durum böyle görünüyor.

Dava, 2016 yılında Adelaide‘deki evinde ölmüş olan kurban olan 57 yaşındaki Myrna Nilsson‘la ilgiliydi. Nilskinson‘ın gelin kızı Caroline Nilsson‘a göre, bir grup erkeğin üzerindeki eşyaları gasp ele geçirmeye zorlandığını iddia etti; bir yol öfkesi olayından sonra. Ancak kurbanın Apple Watch‘ındaki verilere dayanarak, bunun tam bir gerçek olmadığı gözüküyor.

Adli tıp uzmanı tarafından yapılan bir analize dayanarak, kurbanın öldüğü zamana saldırıya uğradığı zaman dilimi yedi dakikalık bir pencerede gerçekleşti. Bu, bunun “puslu tipte” bir saldırı olduğunu belirtti. Kayınvalidesi, 20 yılını iddia edilen bir grup adamla bir yol öfkesi olayı yüzünden tartıştı. Adli tıp uzmanı tarafından yapılan bir analize dayanarak, kurbanın öldüğü zamana saldırıya uğradığı zaman dilimi yedi dakikalık bir pencerede gerçekleşti. Bu, bunun “puslu tipte” bir saldırı olduğunu belirtti. Kayınvalidesi, 20 yılını iddia edilen bir grup adamla bir yol öfkesi olayı yüzünden tartıştı.

Kurban saldırı sırasında Apple Watch üzerinden eBay’e eriştiği ortaya çıktı

Savcı, Nilsson‘un saldırıyı takiben telefonunu kocasının metinlerini kullandığını ve aynı zamanda davetsiz misafirlerin saldırısına ve saldırısına karşı iddialarına rağmen eBay‘e eriştiğini de keşfetti. Nilsson‘un suçlu bulunup bulunmayacağı ya da suçlu bulunup bulunmayacağı, ancak 13 Haziran’da mahkemeye dönmesi beklenir.


Apple Watch verileri bir cinayet davasının çözülmesini sağladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

En iyi klavyeler 2018 Twitter’a Son Dakika Bildirim Özelliği Geliyor Vodafone 29 Ekim bedava internet kampanyası 2018 YouTube’da Gangam Style 2. Sıraya Düştü! PayPal Türkiye’ye geri mi dönüyor? The Lilium Jet’e 10 Milyon Euro Yatırım

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır