Apple Yeni Akıllı Klavye İçin Patent Başvurusu Yaptı

Ana Sayfa » Gündem » Apple Yeni Akıllı Klavye İçin Patent Başvurusu Yaptı
Apple Yeni Akıllı Klavye İçin Patent Başvurusu Yaptı

Apple kısa bir süre önce “Share” ve “Emoji” tuşlarıyla “Smart Keyboard” (Akıllı Klavye) çizimleri içeren bir patent başvurusu yaptı ve hem Siri‘yi arayıp hem de çağırmak için kullanılabilen, iPad Pro aksesuarının yeni bir sürümünü çıkarıyor.

Firma, çizimler, “Share” tuşuna basıldığında, iPad Pro‘da Facebook, Posta ve Mesajlar gibi uygulamalar aracılığıyla paylaşım seçeneklerine sahip bir paylaşım sayfası getirileceğini söylüyor. “Emoji” anahtarının nasıl çalışacağı hakkında hiçbir açıklama yok, ancak buna basarak iPad Pro‘da ekran üstü Emoji klavyesi çıkarması tahmin ediliyor. Geçerli Akıllı Klavye’nin ekranın altındaki Emoji klavyesini açabilen bir altlık köşesi var, ancak bu anahtar patent çizimlerinde gösterilemiyor. “Smart Keyboard” 2015 Kasım ayında piyasaya sürülmüştü.

Sırasıyla 9.7 inç iPad Pro ve 12.9 inç iPad Pro için 149 $ ve 169 $ maliyeti vardı. İngiliz İngilizcesi, Felemenkçe, Korece, İspanyolca, İtalyanca, Almanca, İsveççe, Fransızca ve Arapça gibi uluslararası sürümler Ağustos 2016’da piyasaya çıkmıştı. 2.Modelin bu yıl sürülmesi kesin gibi gözüküyor. Ayrıca Apple Mart ayı başlarında yeni 3 iPad çıkaracağı söylentiler arasında yer alıyor.


Apple Yeni Akıllı Klavye İçin Patent Başvurusu Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Twitter’ın Yeni Görünümüne Alışamayanlara Müjde Akıllı Robotlar 10 Yıl İçinde Öğretmenlerin Yerini Alacak En iyi oyuncu monitörleri 2018 Özelliklerine göre en iyi SSD’ler 2018 Android Instant Apps 500 Milyon Cihazı Destekliyor Yapay Zeka Kendi Dilini Üretince Facebook Panikledi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır