Apple, yeni davada Samsung’dan 1 milyar dolar istiyor

Ana Sayfa » Gündem » Apple, yeni davada Samsung’dan 1 milyar dolar istiyor
Apple, yeni davada Samsung’dan 1 milyar dolar istiyor

Apple, zarar görme davasında Samsung‘dan 1 milyar dolar istiyor.

Şirket, 2011’de patent ihlali nedeniyle Samsung‘a dava açtı. Üzerinde dava açılan cihazlar artık satılmıyor. Ancak dava o zamandan bu yana her iki şirket tarafından açılan davalar ve kontuarlar devam ediyor. Dava, Apple‘ın lehine 2012 yılında kararlaştırıldı ve 1.05 milyar dolar tazminat ödendi. Samsung, bu miktara itiraz etti ve şimdi mücadele Cupertino şirketi nedeniyle ödenen miktarın üzerinde devam ediyor. Bu patent ihlaliyle ilgili yeniden dava başladığı ve Apple rakiplerinden 1 milyar dolar zarar talep ettiği görülüyor.

Samsung, Apple patentlerini ihlal ettiği kabul ediyor

Samsung, Apple’ın patentlerini ihlal ettiği iddiasını reddetmiyor. Ancak ikincisinin 1 milyar dolarlık zarar talep etmesi yerine, 28 milyon dolarlık daha küçük bir ceza talep ediyor. Şirketin avukatı Bill Lee, Samsung’un tasarım patentlerini ihlal ederek 1 milyar dolar kar elde ettiğini belirtti. Samsung’un yalnızca söz konusu meblağı değil, yalnızca belirli patentleri ihlal ederek bu patentlerin ihlal edildiği cihazlar için ödemeleri yapması gerektiğini söyledi.

Samsung‘a göre bu rakam 28 milyon dolar. Samsung’un avukatı John Quinn mahkemede Apple’ın tüm telefon için kar peşinde olduğunu belirtiyor. Ayrıca şirketin patentlerinin “dar” olduğunu ve ödülün Apple’ın patentlerini ihlal ettiği tespit edilen cihazların belirli bileşenleri ile sınırlı olduğunu yinelediğini söyledi. Bu dava önümüzdeki aylarda devam edecek ve teknoloji endüstrisi, bu durumda mahkemenin, patent ihlali davalarının bir düzine kadar bir düzineden oluştuğu bir sektör için büyük bir örnek teşkil edecek kurallara uyup uymayacağını yakından izleyecek.

İlginizi Çekebilir :  Cumhurbaşkanı Erdoğan Teknoloji Bağımlılığı Kongresi'nde konuştu

Apple, yeni davada Samsung’dan 1 milyar dolar istiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

12 Yıl Aradan Sonra Evil Genius 2 Geliyor SpaceX’in Falcon Heavy roketinin kalkış tarihi ve özellikleri Firefox, Windows XP ve Vista İçin Tarih Oluyor Apple Maps, drone yardımıyla geliştirilecek Mark Zuckerberg 2. Kez Babalık İzni Alacak Türk Fenomenlerin İnstagram Hesapları Çalındı!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır