Apple Yeni Güncelleme İle 911 Adlı Ciddi Hatayı Düzeltti

Ana Sayfa » Yazılım » Apple Yeni Güncelleme İle 911 Adlı Ciddi Hatayı Düzeltti
Apple Yeni Güncelleme İle 911 Adlı Ciddi Hatayı Düzeltti

Apple, bu hafta, yeni sürümü olan iOS 10.3 sürümünü kullanıcılarla kavuşturarak bir çok yerde büyük ve küçük çaplı yenilikler ve düzeltmeler yaptı.

Yapılan düzenlemelerde bir çok değişiklik ve yaptırımlar gözükmese de bunlardan en çok ses getiren Apple‘ın kablosuz kulaklık sahipleri için kullanışlı bir Find My AirPods özelliği de dahil olmak üzere, büyük ve küçük çaplı değişiklikler yeni sürümle beraber kullanıcıya sunuldu. Güncelleme ile geçen yıl şirkete ve acil yardıma servisine de zarar veren hatada düzeltilmiş oldu.

Geçen yıl, 18 yaşındaki bir çocuk, iOS‘daki 911 hatası ile defalarca acil yardımı çağırmasıyla iPhone‘u durdurulana kadar devam etti ve kötü sonuçlar ile bitti. Sorumlu genç daha sonra tutuklandı ve bilgisayarın kurcalamaya yönelik dört ağır suçla suçlu görüldü.

Sonuç olarak geçen yıl kötü olaylarla damgasını vurmuş olan 911 hatası, gelmiş olan yeni güncelleme ile tarihe karıştı. Yeni güncellemeyle birlikte 911 çağrı merkezlerine kesintisiz robocall‘lara karşı sistem geliştirilmiş durumda. Bu sayede hem hatlar yoğunluk ve kesinti yaşanmayacak hemde acil durumu olan insanlar açısından olumlu sonuçlanacak.


Apple Yeni Güncelleme İle 911 Adlı Ciddi Hatayı Düzeltti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Popup Reklam Kullanan Siteler Cezalandırılacak Rusya’da Microsoft Ürünlerine Savaş! Hayalimdeki Robot yarışmasının 2.si düzenleniyor Family Guy dizisinde İstanbul’a saldırı düzenlendi Android Cihazlarda Pil Ömrüne En Çok Zarar Veren 5 Oyun Facebook Community Help kriz aracı artık bireylerle sınırlı değil

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır