Apple’ın Yeni HomePod Akıllı Hoparlörü Siri’yi Eve Getiriyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Apple’ın Yeni HomePod Akıllı Hoparlörü Siri’yi Eve Getiriyor
Apple’ın Yeni HomePod Akıllı Hoparlörü Siri’yi Eve Getiriyor

Apple yıllık olarak düzenlediği WWDC geliştirici konferansında Phil SchillerHomePod‘u tanıttı.

Şirket bugün, (05.06.2017) HomePod akıllı hoparlörünü kendi geliştirici konferansında evinizi devralmanın yeni bir yolu olarak gösterdi. Apple‘ın Siri dijital akıllı asistanı tarafından desteklenen ve oldukça öngörülen cihaz ilgi duyacak gibi. Google, Microsoft, HP, Lenovo ve Samsung‘unda yer aldığı akıllı hoparlör arasına yeni bir yarışmacı daha girmeye hazırlanıyor. Şirket yakın zamanda HomePod ile akıllı hoparlör alanında aktiflik göstermeye başlayacak. Bütün bu teknolojiler, 2014 sonlarında Echo cihazıyla akıllı hoparlör kategorisini icat eden Amazon‘u yakalamaya çalışıyor.

Şirketin yıllık Worldwide Developers Conference’da Apple‘ın CEO‘su Tim Cook, “Taşınabilir müziklerde olduğu gibi evde müzik dinlemek istiyoruz” dedi. Birçok teknoloji lideri şimdi, insanların ışıklarına, yağmurlama sistemlerine ve aletlerine daha akıllı ve otomasyon eklemek için baktıklarından, yeni kullanıcılar kazanmaları ve daha fazla elektronik satması için evlerini önemli bir yeni savaş alanı olarak görüyorlar. Akıllı hoparlörler insanları dahada bağımlı hale getirecek. Zamanla gelişen teknoloji ile insanlar dahada tembelleşiyor. Bu nedenle teknoloji lideri gelecek yıllarda büyük ilgi duyulacak akıllı ev sistemleri için akıllı hoparlöre önem veriyor.

Apple HomePod

Apple HomePod

Apple akıllı hoparlör alanı için geç kalmış olabilir!

Apple, iPhone‘unu Siri ve HomeKit yazılımını kullanarak akıllı ev merkezi yapmaya çalıştı, bu nedenle hoparlör, stratejisinin başarısız olduğunu belirtmeden kalamadı.

Bu sesli ve sabit hoparlörler, bir ekrana bakmak zorunda kalmadan veya bir ekrana bakmak zorunda kalmadan işinizi halletmenizi sağlıyor. Genellikle bir mutfakta veya oturma odasında, müzik çalmak, pizza sipariş etmek, ışıkları karartmak veya çarpı işareti şakası yapmak için kullanılabilir. Cihazlar, otomatik yazılım güncellemeleri kullanarak düzenli olarak yeni fonksiyonlarla güncellenebilen yapay olarak akıllı dijital asistanlar ile güçlendiriliyor.

Apple, akıllı hoparlör alanına çok geç girse de henüz dünyaca kullanım alnına sahip olmadığından insanlık için hala geç değil. Bundan yıllar sonra akıllı ev sistemlerine sahip aileler için harika bir iş görecek olan akıllı hoparlörler, şirket yarış için geç kalsa da hala dünya genelinde henüz rağbet görmüş değil. Çünkü neredeyse yok denecek kadar az olan akıllı ev sistemlerine sahip ailelerin az olmasından kaynaklanıyor. Fakat akıllı hoparlörün kullanımı için illaki de akıllı bir eve sahip olmanız gerekmiyor.


Apple’ın Yeni HomePod Akıllı Hoparlörü Siri’yi Eve Getiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

HTC U11 EYEs, resmi olarak duyuruldu Uber, Cinsel Taciz Araştırmasından Gelen Tüm Önerileri Kabul Edecek Samsung Türkiye, engelli çocukları destekleyecek Facebook, Profil Resimleri İçin Yeni Özellik Test Ediyor İntel 8. Nesil İşlemcileri %30 Daha Güçlü Olacak Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı Sona Erdi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır