Apple Yakında 1 Trilyon Dolarlık Şirket Haline Gelecek

Ana Sayfa » Gündem » Apple Yakında 1 Trilyon Dolarlık Şirket Haline Gelecek
Apple Yakında 1 Trilyon Dolarlık Şirket Haline Gelecek

Apple şu anda yaklaşık 798 milyar dolarlık bir pazar payı bulunuyor.

Şirket şu anda yaklaşık 798 milyar dolarlık bir pazar payına sahip. Ancak bazı analistler teknoloji devinin oranlar sonucunda  yakında 1 trilyon doları geçme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor.

Apple ne kadar süre içerisinde 1 trilyon dolar olacak?

RBC Capital Markets analisti Amit Daryanani tarafından yayınlanan bir rapora göre Apple, geliri artırmaya, brüt ve işletme marjlarını genişletmeye ve hisse geri alımlarını sürdürebiliyorsa, teknoloji şirketi önümüzdeki 12-18 ay içinde 1 trilyon dolara ulaşabilir. RBC Capital Markets, Apple‘ın fiyat hedefini 157 $‘ dan 168 $ ‘a yükselterek harika bir yaklaşım izledi. Yani 2019 yılında şirketin hisse başına fazladan 12 dolar kazanç sağlayabileceği hakkında bir yaklaşımda bulundu. Bu fiyata ulaşmak şirketin hisselerini 192-195 $ hisse başına RBC’ye göre, piyasa kapağını 1 trilyon doları aşacak anlamına geliyor.

Şirketin müşteri sadakat ölçümlerinde bu yılın ilerleyen aylarında iPhone 8 sürümüne başlayacak olumlu işaretler var ve şirketin yıllık Worldwide Developers Conference‘da üç yeni dizüstü bilgisayar tanıtmaya hazırlanıyor.

Son yıllarda şirketin bu kadar hızlı gelişimini cihazların hafif tasarımlarından yanında sunmuş olduğu konfora borçlu denebilir. Bu olasılıklar dahada uzayabilir, şirket kullanıcıların gözündeki görünümüne çok önem vermekte.


Apple Yakında 1 Trilyon Dolarlık Şirket Haline Gelecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiye Takımı, CS:GO Dünya Şampiyonası’nda Yarı Finalde! Ücretsiz DSquad War Steam Key’i Youtube’dan Mesaj Satın Alma Özelliği Geliyor Samsung Akıllı Kemeri Welt’i Tanıttı Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Kapatma Tesla, geçici olarak Model 3 üretimini durdurdu

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır