Araştırmacılar ölümü öngörebilecek yapay zeka geliştiriyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Araştırmacılar ölümü öngörebilecek yapay zeka geliştiriyor
Araştırmacılar ölümü öngörebilecek yapay zeka geliştiriyor

Araştırmacılar yeni bir çılgın girişimde bulunarak ölümü öngörebilecek yapay zeka üzerinde çalışıyorlar.

Bazen hastalara bir ölüm teşhisi verilir ve bu durumda doktorlar o kişinin hayatta kalabilecek sınırlı süreyi değerlendirmeye çalışırlar. Ancak bazen bu tahminler her zaman doğru değildir. Doğrusu hastalar ya beklenenden daha erken ölmelerine ya da tüm beklentilere meydan okumakta ve uzun ve mutlu yaşayarak yaşamalarına neden olabilmektedir. Temelde bu, bazen birinin öleceği zamanı her zaman doğru tahmin etmek mümkün değil. Ancak Stanford‘daki araştırmacılar onu doğru olarak tahmin edebilecek bir yapay zeka geliştirmeyi başarmış görünüyor. Bir sağlık görevlisinin ne zaman öleceğini tahmin etmenin aksine, hastanın durumunu analiz ederek daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Improving Palliative Care başlıklı araştırma makalesi, meraklı ve onu incelemek isteyenler için Derin Öğrenme (Deep Learning) ile çevrimiçi olarak sunulmaktadır. Araştırmacılar, “Hastaneye kaldırılmış hastalar için yaşam sonu bakımı kalitesinin iyileştirilmesi sağlık kuruluşları için bir öncelik taşıyor. Çalışmalar, hekimlerin, tedavi ataletiyle kombinasyon halinde, hastaların dilekleri ile yaşam sonundaki gerçek bakım arasında bir uyuşmazlığa neden olan prognozları aşırı tahmin etme eğiliminde olduğunu göstermiştir. ” sözlerinde bulundu.

Ölümü öngörebilecek yapay zeka, iki milyondan fazla hasta kayıtlarına sahip

Normal bir doktora göre milyonlarca deneyime sahip olan yapay zeka, iki milyondan fazla hasta kayıtları kullanılarak oluşturulmuş ve eğitilmiş. Böylece bir doktorun göz ardı edebileceği noktaları bulmasına izin verir. Sistemin %100 doğru olmadığı söyleniyor ancak şu ana kadar araştırmacılar, % 90 doğru olan ve aslında oldukça şaşırtıcı olan bir model geliştirdiler.

İlginizi Çekebilir :  Volkswagen Nvidia ile Ortaklık Kuruyor

Araştırmacılar ölümü öngörebilecek yapay zeka geliştiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Windows Mixed Reality VR kulaklık seti fiyatı duyuruldu Sony 1000 FPS Video Kaydı Yapan Sensör Üretti Barack Obama, Netflix için içerik üretebilir İran’da Clash of Clans’a Yasak Getirildi Nintendo Switch, Mart Ayında Satışa Geçecek Apple Şimdi de Japonya’dan Vergi Cezası Yedi!

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır