ASELSAN’dan İnsansız Hava Aracı Avcısı

Ana Sayfa » Teknoloji » ASELSAN’dan İnsansız Hava Aracı Avcısı
ASELSAN’dan İnsansız Hava Aracı Avcısı

ASELSAN, kamuya ait alanlar, ticari alanlar gibi yerlerin küçük boyutlardaki insansız hava araçların (drone,vb.) yasa dışı eylemlerine karşın korunması için savunma sistemi geliştirdi.

Mini boyutlardaki insansız hava araçlarını tespit etmede, takip altına alma, tehdit olarak işaretleme ve tedbir için engellemeye işe yaran İHTAR, Sistem, enerji santralleri, hava alanları gibi sivil, askeri veya ticari alanların güvenliğini sağlıyor.

Bir çoğumuzun drone’ların son zamanlarda satışların artmasıyla birlikte bir çok alanda kullanım alanlarının arttığını biliyoruz. Yayıncılık, taşımacılık ( küçük çaplı taşıma), görüntü alma, casusluk gibi bir çok alanda kullanım gösterdiğini görebiliyoruz. Son zamanlarda gerek bizim ülkemizde de kötüye kullanım amaçları sergilediğini rahatça fark ediyoruz. Bunun üzerine ASELSAN harekete geçerek bu durumlara karşı tedbir almak amacıyla İHTAR adlı savunma sistemini geliştirdi.

Sistem birden fazla tehditi takip edebiliyor. Bunun dışında tehditleri önlemek için karıştırma ve aldatma sistemlerinden yararlanarak kontrolü ele alabiliyor. Bunun dışında sistemde yer alan kameralar bütün olumsuz hava şartlarına rağmen kullanılabiliniyor.

Kaynak : Anadolu Ajansı

 

 

 


ASELSAN’dan İnsansız Hava Aracı Avcısı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

100 Milyon Dolarlık Netflix Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı GameX 2017’de Papara Büyük İlgi Gördü OnePlus Cihazlarında Öğrencilere Özel İndirim Uygulanıyor SEAT’tan Yeni Ibiza ve Leon için büyük indirim Kış Saati Uygulaması Kaldırıldı Twitter üzerinden Uber’e binlerce destek geldi!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır