Asgardia-1 uydusu bu ay uzaya fırlatılmaya hazırlanıyor

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Asgardia-1 uydusu bu ay uzaya fırlatılmaya hazırlanıyor
Asgardia-1 uydusu bu ay uzaya fırlatılmaya hazırlanıyor

Asgarida bu ay içerisinde kendilerine ait birçok verinin bulundurulduğu Asgardia-1 uydusunu uzaya fırlatmak için son hazırlıklara başladılar.

Bu yılın İlkbahar aylarında Dünya yörüngesinde uzay ülkesi kurmayı hedefleyen kuruluş, bu ay içerisinde uzaya fırlatacakları uyduyu hazırlamaya başladılar. Daha öncelerinde uyduya ait bir görüntü olsa da bir prototip görünüme, daha doğrusu bitmişe yakın bir görünüme sahip olmadığından önemsenmemişti. O tarihlerde de fırlatılmaya aylar vardı ve bu nedenle heyecan verici bir olay değildi. Artık beklenen uydu neredeyse hazır ve bu ay içerisinde fırlatılacak olan tarihini bekleyecek.

Asgarida geçtiğimiz Perşembe günü resmi internet adresinden bu ay fırlatacağını duyurduğu Asgardia-1 uydusuna ait birkaç fotoğraf paylaştı. Bu uyduda Asgardia‘ya ait olan anayasası, bayrağı, ilk Asgardia vatandaşlarının bilgileri yer alıyor.

Asgardia 1 uzay uydusu veri küpü

Ayrıca bu verilerin dışında büyük yer kaplayacak olan ve birkaç ay önce duyurmuş olduğu  Asgardia vatandaşlarına hediyesi olan 500GB alan uyduda yer alacak. Kişiler fotoğraf,yazı metni gibi belirli formatlarda sınırlı boyutlarda ekleme imkanı sunuldu. Bu alanda belli bir bütçe toplamak amaçlıda maddi destek paketlerine göre dosya yükleme boyutları da arttırıyor. Bu sayede daha büyük boyutlara sahip dosyalar yükleye biliyoruz. Şuan hala yüklemeler devam edilmekte, ancak ne zaman durdurulacağı hakkında henüz bir bilgi paylaşılmamış.

Asgardia-1 uydusu ne zaman fırlatılıyor?

Daha önceki Asgarida konulu haberimizde Sonbahar aylarında NASA‘nın fırlatma atışları sırasında küpünde fırlatılacağı bilgisini vermiştik. Bu bilgiler doğrultusunda uydunun, NASA‘nı bu ay gerçekleştirecek olan fırlatma günüyle beraber fırlatılacağını çıkarabiliriz. NASA‘nın ajandasına göz attığımızda ise 10-11 Kasım tarihlerinde fırlatmalar gerçekleştirileceği görülüyor.

 


Asgardia-1 uydusu bu ay uzaya fırlatılmaya hazırlanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

En Çok Gelir Sağlayan 10 Teknoloji Şirketi YouTube Logosunu, Mobil ve Masaüstü Görünümünü Değiştirdi Apple, kendi MicroLED ekranlarını geliştirmeyi düşünüyor The Walking Dead ve Fear TWD dizisi köprü kuruyor Apple, TV uygulamasına canlı yayın haberleri ekliyor Apple, iOS 10.3.2 ve macOS 10.12.5’in Beta 2 Güncellemesini Yayınladı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır