Asgardia, Uzaya Dosya Gönderme İmkanı Sağlıyor

Ana Sayfa » Gündem » Asgardia, Uzaya Dosya Gönderme İmkanı Sağlıyor
Asgardia, Uzaya Dosya Gönderme İmkanı Sağlıyor

Asgardia, uzayda veri deneme amaçlı ilk denemesini uzaya 512GB‘lik bir veri yollayarak başlayacak.

İlk uzay ülkesi olarak nitelik kazanmasıyla birlikte yavaş yavaş birçok kişinin kulağına da aşina olmaya başladı. Uzay ülkesi her şeyden önce uzaya 10 santimetreye 10 santimetre olan bir küp yollayacak. Bu küpte 512GB‘lik bir veri yer alacak. Fakat bu küp hakkında fazla detay veremezsek de Sonbahar aylarında NASA‘nın fırlatma atışları sırasında küpünde fırlatılacağı bilgisini verebiliriz. Ayrıca bu küpün asıl amacı, uzay ortamında ısıya vb. etkenlere karşı veriyi koruyabileceği amacı güdüyor. Büyük ihtimalle de uzaydan veri alma denemeleri de bu küp sayesinde denenmiş olunacak.

Asgardia-1

Asgardia-1’e dosya nasıl gönderilir?

Asgarida üyelerine özel olarak, ID edinmiş ve sertifikasını onaylamış ve 18 yaşından büyük olan her üye uzaya bir doküman yollayabilecek. İlk 100.000 Asgardiyalılar 500KB bir dosya yollama hakkına sahip. 13 Haziran‘dan önce kayıt olanlar için bu dokümanın 200KB‘yi geçmemesi gerekiyor. 13 Haziran tarihinden sonra kayıt olanlar 100KB‘lik bir alana sahip. Ayrıca 512GB‘lik veride sadece 380000000 KB‘si ayrılmış. Yani 512GB‘lik diskten sadece 380GB‘si insanlara özel olacak. Diğer kısım araştırmalar vb. konularda kullanılacak. Konuya dönersek bu içerik bir not defterine yazılmış uzun uzun metinde olabilir, orta çözünürlüğe sahip bir fotoğrafta olabilir. 500200, 100 Kilobaytlık bir not defterine aklınızdan geçip de sıydıramayacağınız bir şey olamaz denebilir. Resim, video, müzik, yazı dosyası gönderebildiğimiz yayın aracında bağışta bulunarak dahada büyük alana sahip olabiliyoruz. İsterseniz Asgardia-1 için buraya tıklayarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Size önerebileceğimiz “Uzay Ülkesi Asgardia için Başvuru Nasıl Yapılır?” başlıklı habere buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Instagram yorum kutusu özelliğini test ediyor

Asgardia, Uzaya Dosya Gönderme İmkanı Sağlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

HP, 50.000 dizüstü bilgisayarının pillerini geri çağırdı AI.type uygulaması 31 milyon kullanıcının verilerini sızdırdı iOS 10.3 Beta 1 Test Kullanıcıları İçin Yayınlandı Mercedes ve Bosch otonom taksilerini test edecekler Yapay Zeka Kendi Dilini Üretince Facebook Panikledi Facebook Messenger chatbox eklentisi hazırlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır