Asgardia Uzay Ülkesi İçin Başvurular Başladı

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Asgardia Uzay Ülkesi İçin Başvurular Başladı
Asgardia Uzay Ülkesi İçin Başvurular Başladı

Uzayın ilk ülkesi Asgardia için katılım başvuruları başladı.

Son yıllarda hem teknoloji alanda hem bilim ve uzay adına sınır tanımayan hızlı ve büyük gelişmeler yaşandı. Özellikle SpaceX gibi bir çok şaşırtıcı bilim adına projelerle göz göze geldik. Gelişmeler bir yandan devam ederken bu gelişmelere ortak olacak bir yeni proje daha ekleniyor. Paris‘te düzenlenen bir konferans içerisinde tarihin ilk uzay ülkesi Asgarida‘nın planlarını uluslararası bilim insanları tarafından açıklandı.

Adı İskandinav mitolojisinde olan Asgard türeyerek Asgardia haline gelmiş. Yaklaşık 100.000 insanın Dünya yörüngesi içerisinde kurulacak olan bir uzay istasyonu ve kendi kural ve yasalarıyla öngören uzay ülkesi aklımıza izleyenler bilir ki “The 100” deki geçen olaylar aklımıza gelmedi değil.

Asgardia‘nın ilk evresi önümüzdeki 18 ay içerisinde fırlatılacak uydu ile başlayacağı düşünülüyor.  İnsan yapımı ilk uydu olan Sputnik‘in 60.yıl dönümünde fırlatılması düşünüyorlar. Fakat bunun dışında maddi problemler yaşanırken taleplerle birlikte 100.000 ulaşıldığında bir ülke haline gelinebilmesi için Birleşmiş Milletlere başvuruda bulunacak.

Eğer sizde deneyim yaşamak istiyorsanız ve Dünya hayatından sıkılmış ve zevk alamıyorsanız buraya tıklayarak katılım başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca 18 ve üzeri olunması şart koşulmuş durumda.


Asgardia Uzay Ülkesi İçin Başvurular Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung Galaxy S9 Hakkında Detaylar Ortaya Çıktı Orkun Işıtmak Binlerce Abone Kaybetmeye Başladı DuckDuckGo 15 Milyar Aramaya Ulaştı Youtube Türkiye’de En Çok Kazanan 11 Youtube Kanalı Apple iOS QR kod okuyucusunda güvenlik açığı keşfedildi YouTube, Enes Batur’un kanalını kapatabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır