AT&T Yayın Sektöründe Büyük Satın Alma Gerçekleştirdi

Ana Sayfa » Gündem » AT&T Yayın Sektöründe Büyük Satın Alma Gerçekleştirdi
AT&T Yayın Sektöründe Büyük Satın Alma Gerçekleştirdi

Uluslararası telekomünikasyon şirketlerinden olan AT&T, yayın sektöründe büyük bir satın alma gerçekleştirdi.

Uluslararası telekomünikasyon şirketlerinden olan AT&T, yayın sektöründe dünyaca tanınan yayın kuruluşlarını barındıran Time Warner‘i satın aldı. Bir çoğumuz Time Warner‘ın bünyesinde hangi kuruluşların barındığını bilmiyoruz. Ama bir çoğumuz bu kuruluşları yakından tanıyoruz. Time Warner : Warner Bros., Entertainment, CNNHBO,  AOL (American Online), DC Comics, New Line Cinema, Cartoon Network dünyaca ünlü kuruluşları kendi bünyesinde barındırmakta.

AT&T satın almayı 80,4 milyar dolar kaşılığında gerçekleştirdi. Anlaşmanın 2017’de tamamlanacağı söyleniyor. AT&T‘nin bu hareketinden sonra yayın devleri arasına girmeyi başardı diyebiliriz. Ayrıca satın almadan sonra uzun zamandır düşüş seviyesinde bulunan hisse değeri yükselmeye başladı.

 

 

 


AT&T Yayın Sektöründe Büyük Satın Alma Gerçekleştirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Galaxy S8, MWC 2017’de Yer Almayacak Sosyal Medyadaki Terör Destekçilerini Şikayet Edin! Huawei, Android Wear 2.0 Güncellemesini Yayınladı Burnout Paradise Remastered versiyonu ile geri dönüyor Facebook’ta Canlı Yayınlara Bağış Sistemi Geliyor! Steam, Dini Temalı Dövüş Oyununu Yasakladı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır