AT&T Yayın Sektöründe Büyük Satın Alma Gerçekleştirdi

Ana Sayfa » Gündem » AT&T Yayın Sektöründe Büyük Satın Alma Gerçekleştirdi
AT&T Yayın Sektöründe Büyük Satın Alma Gerçekleştirdi

Uluslararası telekomünikasyon şirketlerinden olan AT&T, yayın sektöründe büyük bir satın alma gerçekleştirdi.

Uluslararası telekomünikasyon şirketlerinden olan AT&T, yayın sektöründe dünyaca tanınan yayın kuruluşlarını barındıran Time Warner‘i satın aldı. Bir çoğumuz Time Warner‘ın bünyesinde hangi kuruluşların barındığını bilmiyoruz. Ama bir çoğumuz bu kuruluşları yakından tanıyoruz. Time Warner : Warner Bros., Entertainment, CNNHBO,  AOL (American Online), DC Comics, New Line Cinema, Cartoon Network dünyaca ünlü kuruluşları kendi bünyesinde barındırmakta.

AT&T satın almayı 80,4 milyar dolar kaşılığında gerçekleştirdi. Anlaşmanın 2017’de tamamlanacağı söyleniyor. AT&T‘nin bu hareketinden sonra yayın devleri arasına girmeyi başardı diyebiliriz. Ayrıca satın almadan sonra uzun zamandır düşüş seviyesinde bulunan hisse değeri yükselmeye başladı.

 

 

 


AT&T Yayın Sektöründe Büyük Satın Alma Gerçekleştirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

WhatsApp’a Gelecek Harika Yeni Özellikler Ortaya Çıktı Xiaomi Mi Notebook 2 Hakkında Bilgiler Ortaya Çıkıyor Gmail’in yeni tasarımı internet ortamına sızdırıldı YouTube’da çevrimdışı izleme özelliği 125 ülkeye genişletildi YouTube Video Geçişlerinde Yeni Dönem Rus hackerlar gözlerini finans şirketlerine diktiler

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır