AT&T Yayın Sektöründe Büyük Satın Alma Gerçekleştirdi

Ana Sayfa » Gündem » AT&T Yayın Sektöründe Büyük Satın Alma Gerçekleştirdi
AT&T Yayın Sektöründe Büyük Satın Alma Gerçekleştirdi

Uluslararası telekomünikasyon şirketlerinden olan AT&T, yayın sektöründe büyük bir satın alma gerçekleştirdi.

Uluslararası telekomünikasyon şirketlerinden olan AT&T, yayın sektöründe dünyaca tanınan yayın kuruluşlarını barındıran Time Warner‘i satın aldı. Bir çoğumuz Time Warner‘ın bünyesinde hangi kuruluşların barındığını bilmiyoruz. Ama bir çoğumuz bu kuruluşları yakından tanıyoruz. Time Warner : Warner Bros., Entertainment, CNNHBO,  AOL (American Online), DC Comics, New Line Cinema, Cartoon Network dünyaca ünlü kuruluşları kendi bünyesinde barındırmakta.

AT&T satın almayı 80,4 milyar dolar kaşılığında gerçekleştirdi. Anlaşmanın 2017’de tamamlanacağı söyleniyor. AT&T‘nin bu hareketinden sonra yayın devleri arasına girmeyi başardı diyebiliriz. Ayrıca satın almadan sonra uzun zamandır düşüş seviyesinde bulunan hisse değeri yükselmeye başladı.

 

 

 


AT&T Yayın Sektöründe Büyük Satın Alma Gerçekleştirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Instagram’a Dünya Genelinde Erişim Sorunu Yaşanıyor Vodafone internet ayarları nasıl yapılır? (Android – iOS) 2019 En iyi ücretsiz VPN hizmetleri 2018 Nissan Yelken Takımı denize çıktı Twitter’dan Büyük Canlı Yayın Hamlesi! YouTube, mesajlaşma özelliğini aktif hale getirdi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır