BAE 2117’de Mars’ta bir Şehir Kurmak İstiyor

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » BAE 2117’de Mars’ta bir Şehir Kurmak İstiyor
BAE 2117’de Mars’ta bir Şehir Kurmak İstiyor

Birleşik Arap Emirlikleri, 2117 yılına kadar kırmızı gezegende bir “mini şehir” kurmak istediğini açıkladı.

Anlaşılan Mars‘ta bir şehir kurmak isteyen tek kişi Elon Musk değil. Şimdide Birleşik Arap Emirlikleri, 2117 yılına kadar kırmızı gezegende bir “mini şehir” kurmak istediğini açıkladı. BAE başbakanı Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum ” ‘Mars 2117‘ olarak adlandırılan proje, Mars’ta uluslararası işbirliği içeren bir mini-şehir ve topluluk yaratma vizyonu ile bütünleştiriyor” diye belirtti.

Ayrıca attığı bir tweette ” Bilim için bir tutku, insanlığı ilerletmek için bir adım ve yeni nesiller için ekmekte olduğumuz bir tohum” dedi. Önümüzdeki yıllarda Mars üzerinde araştırmalarına başlamak için bir bilim adamı ekibi geliştirdikleri dedikodular arasında. BAE, 2015 yılında Mars’a robotik bir görev gönderme planını daha önce açıkladıktan sonra, gezegenimizin ötesinde istekleri olduğunu dünyaya şimdiden gözler önüne serdi.

Umut” adlı uzay aracı 2020 yılında yola çıkacak ve 2021 yılı içerisinde yörüngeye oturması planlanıyor. Musk’ın SpaceX şirketi, Mars’ta bir şehir oluşturmak için çalışıyor, ancak şirketin zaman çizelgesi tam olarak net değil. Her iki şirketinde Mars’taki bir şehri zaman çerçeveleri içinde gerçeğe dönüştürmesine yardımcı olacak uluslararası ve özel ortaklara ihtiyacı var. Musk, misyon için kamu ve özel ortaklıklara açık olduğunu söyledi.

 


BAE 2117’de Mars’ta bir Şehir Kurmak İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yahoo Sahte Çerez Saldırıları İle İlgili Bilgi Verdi Instagram müşteri hizmetleri iletişim bilgileri (Türkiye ofisi) 2019 xHamster Hackerların Kurbanı Oldu! Samsung, Huawei’ye Ödeme Yapacak İnstagram’a Canlı Yayın Desteği Geliyor! Google, Arama Sonuçlarına Yerel Etkinlikler Ekliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır