Başbakan Binali Yıldırım Bilişim Çapında Önemli Açıklamalar Yaptı!

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Başbakan Binali Yıldırım Bilişim Çapında Önemli Açıklamalar Yaptı!
Başbakan Binali Yıldırım Bilişim Çapında Önemli Açıklamalar Yaptı!

Başbakan Binali Yıldırım İstanbul‘da düzenlenen Bilişim Zirvesi 2016‘da bilişim çapında önemli açıklamalarda bulundu.

İstanbul‘da düzenlenen Bilişim Zirvesi 2016‘da Başbakan Binali Yıldırım‘da yer aldı ve bilişim çapında ilgilenen herkesi yakından ilgilendirecek önemli detaylarda açıklamalar yaptı. Önemli konulara değinen Yıldırım, yakın zamanda atacakları bazı konulardan da söz etti.

Başbakan Binali Yıldırım 2023 yılına yönelik dikkat çekici konuşmada bulundu. Yıldırım, 2023 hedeflerinden birisinin Dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmek için teknoloji üretiminin gerçekleşmesiyle ve teknoloji üretimini hızlandırmak ve geliştirmek için her imkanı seferber ettikleri hakkında konuşma gerçekleştirdi.

Yıldırım, şu anda uygulanan vergi sisteminin iletişim sektörünün gelişmesine yönelik olmadığını ve sektörün büyümesini sağlamak ve vergi geliri sağlayacak yeni sisteme geçileceğini, vergi sisteminin bilişim sektörüne sıkıntı vermesinin önüne geçileceği hakkında konuşmalarda bulundu.

Ayrıca Siber Güvenlik konusunda önemli çalışmaların yapıldığı ve üniversitelerde bu alanda yüksek lisans ve doktora çalışmaları hızlandırıldığı ve siber saldırılara karşıda caydırıcı bazı önlemler alınacağını da söyledi.

Konuşmanın tamamını internet üzerinden ufak bir aratma yaparak bütün konuşmayı bulabilirsiniz.


Başbakan Binali Yıldırım Bilişim Çapında Önemli Açıklamalar Yaptı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Hakan24 Kasım 2016

Umarım ülkemiz siber güvenlik alanında gerekli adımları atar. Çünkü günümüzde bu saldırılar artık devletlere büyük zararlar veriyor. Örnek olarak 21 ekim saldırısı buna en büyük örnektir.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dubai, Uber Tesla elektrikli otomobillerini bünyesine ekledi Google Maps’e Harika Güncelleme! Güne Başlamanın En Huzurlu Yolu : Sleep as Anroid Instagram, kullanıcıların ilgisini çekecek özellikler getiriyor Apple MacBook aşırı ısınma durumları için yapılacaklar LG G8S ThinQ özellikleri – fiyatı nedir? İşte detaylar

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır