Başkasının Instagram hesabını kapatma işlemi nasıl yapılır?

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Başkasının Instagram hesabını kapatma işlemi nasıl yapılır?
Başkasının Instagram hesabını kapatma işlemi nasıl yapılır?

Eğer makul bir sebeple başkasının Instagram hesabını kapatma işlemini yapmak istiyorsanız aşağıdaki yollardan uygun olanı deneyebilirsiniz.

Yıllar önce Instagram medya paylaşım uygulamasını satın alan Facebook, birkaç yıl içerisinde dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları içerisine eklemeyi harika bir şeklide başardı. Ancak diğer sosyal medya platformunda oluşan bazı zafiyetler Instagram içinde geçerli olmaya başladı. Bu zafiyetlerden başlıcaları taklit hesaplar, dolandırıcılık, aldatıcı ve kötüye yöneltici gibi hesaplar için bazı önlemler alınmaya çalışılıyor. Genellikle günümüzde geliştirilen yapay zeka gibi teknolojilerle bu hesaplar tespit edilip kapatılmaya çalışılsa da üye sayısı 1 milyarı geçmesi nedeniyle kontrol altına alınması güç bir kitleye sahip. Bu nedenle sosyal platformun belirli maddelere göre hesap bildirme, uygulama açıkları gibi farklı fonksiyonlar için hazırlanmış bildirme sayfaları mevcut.

Başkasının Instagram hesabını kapatma yolları neler?

Eğer makul bir sebeple başka bir Instagram hesabını kapatmak istiyorsanz aşağıdaki bildirim gönderme sayfalarından uygun olanını seçerek bildirimde bulunabilirsiniz. Yapılacak olan işlemler tamamen Instagram çalışanlarına kalmış bir durum.

Kasıtlı olarak bir Instagram hesabını kapatmayı düşünüyorsanız bu yolların hesapla ilgili bir bağlantısı olmadığı sürece hesabı kapattırma işlemini yapamazsınız. Bu nedenle kötü niyet içerisinde olmayarak iyi niyetli ve yararlı bir şekilde kullanmaya özen gösterelim. Eğer makul bir sebep dışında kasıtlı olarak bir hesabı kapatmak istiyorsanız başarısız olma ihtimaliniz çok yüksek olacaktır. Bu nedenle ahlak kuralı çerçevesinde görevi yerinde bir hizmet olarak kullanalım. Aşağıdaki menüde kapattırmak istediğiniz Instagram hesabının hangi nedene bağlı olarak kapattırmak istediğinizi seçtikten sonra karşısındaki “Tıkla” yazısını tıklıyoruz. (Gerekli sayfaya yönlendirecektir.)

Instagram yaşı tutmayan birisini şikayet etme Tıkla
Instagram ölü formu Tıkla
Bir Instagram videosunu taciz veya zorbalık nedeniyle şikayet etme Tıkla
İhlal formu Tıkla
Taklit hesap bildirme Tıkla
Instagram’daki hüküm yemiş cinsel bir suçluyu şikayet etme Tıkla

 

İlginizi Çekebilir :  En Çok Kazanan YouTube Yıldızları Açıklandı (2016)

Başkasının Instagram hesabını kapatma işlemi nasıl yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Twitter, geliştiriciler için tüm arşivini açıyor Heryerde Bulamayacağınız Youtube’daki Gizli Özellikler YouTube politikaları içerik üreticileri için geliştirildi WhatsApp Android Sürümüne Birçok Yeni Emoji Geliyor iPhone 8’e Ait Yeni Görseller Ortaya Çıktı Samsung Yetkilileri Diz Çöküp Özür Dilediler!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır