BDDK’nın İnternet Alışverişiyle İlgili Önemli Kararına Sayılı Günler Kaldı

Ana Sayfa » Gündem » BDDK’nın İnternet Alışverişiyle İlgili Önemli Kararına Sayılı Günler Kaldı
BDDK’nın İnternet Alışverişiyle İlgili Önemli Kararına Sayılı Günler Kaldı

BDDK birkaç ay önce almış olduğu karar neticesinde internet alışverişlerinde yaşanan mağduriyetleri önlemek için  sayılı günler sonra uygulamaya geçecek.

Hatırlarsak birkaç ay öncesinde BDDK‘nın katılımlarıyla toplanan Türkiye Bankalar Birliği ve Türkiye Katılım Bankaları Birliği Hakem Heyetleri gündemine taşınmıştı. Şikayetlerin önemli bölümü kart ve şifre bilgileri ele geçirilip internet üzerinde kullanıldığı idi. Dolandırıcıların dışında birçok ailenin, çocuklarının ebeveynlerinin izni dışında kredi kartını internet üzerindeki oyun gibi yerlerde harcaması sonucu mağduriyet yaşamıştı. Daha detaylı bakarsak alınan karar hem dolandırıcıların azda olsa önüne geçmek ve çocukların ebeveynlerin haberi dışında kredi kartlarını kullanmasıydı.

BDDK tarafından alınan karar 17 Ağustos’ta işleme giriyor!

Şimdi o karardan aylar sonra, kararın uygulamaya geçmesine sayılı günler kaldı. BDDK‘nın 16 Şubat 2017 tarihli kararı ile, verilmiş ve verilecek olan tüm kredi kartları için bankalara kart sahibinin kartının internet alışverişlerine açık olması talebe bağlı olma zorunluluğu getirildi. Eğer internet üzerinden alışveriş yapacaksanız, kredi kartınızı alınan karar üzerine internet alışverişlerine açık olması için bir talepte bulunmanız gerekiyor. Kredi kartınızı internet alışverişine açık hale getirmek istiyorsanız kredi kartınızın ilgili bankanın müşteri hizmetlerine ulaşarak bu konuda yardım alıp internet alışverişine aktif hale getirebilirsiniz. Alınan karar 17 Ağustos 2017 tarihinden başlayacak. Eğer hala aktif etmediyseniz ilk işiniz bankanıza ulaşarak bu durumla bilgi almanız olmalı. Bazı bankaların bu durum için aktif etme butonu getirdiğini ve getireceğini düşünebiliriz.

İstanbul’da İnternet Ücretsiz Olacak!


BDDK’nın İnternet Alışverişiyle İlgili Önemli Kararına Sayılı Günler Kaldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung Galaxy S9 Hakkında Detaylar Ortaya Çıktı OnePlus Cihazlarında Öğrencilere Özel İndirim Uygulanıyor Startup Projesi 3.1 Milyon Dolar Yatırım Aldı! IOS için Google Haritalar önemli güncellemesini aldı Yahoo eSports Bir Yıl Aradan Sonra Kapanıyor İnstagram Hikaye (Stories) Çöktü mü ? Neden Çalışmıyor ?

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır