Bilişim Vadisinde Son Durum

Ana Sayfa » Gündem » Bilişim Vadisinde Son Durum
Bilişim Vadisinde Son Durum

26 Mayıs 2015’de Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık‘ın katılımı ile temeli atılan bilişim vadisinin inşası hala devam ediyor.

Gün geçtikçe gelişen teknolojiye ayak uydurmaya çalışan ülkeler Silikon Vadisi benzeri projelere imza atarak teknolojinin gelişimine destek oluyor.

3 milyon 338 bin 470 metrekareye kurulacak olan Bilişim Vadisi toplamda 5 bin Ar-Ge firması ve yaklaşık 100 bin çalışanın kullanabileceği bir yaşam ve çalışma bölgesi haline getirilmeye çalışılıyor.Kocaeli Gebze Muallim köy mevkisine kurulacak olan Bilişim Vadisi 30 Haziran 2016 yılında açılan Osman Gazi Köprüsünün tam yanında bulunuyor.İki uluslararası ve bir ulusal hava alanına yakınlığı farklı bir ayrıcalık kazandırıyor.Dolayısıyla ulaşım açısından oldukça rahat bir bölgeye kuruluyor.Projenin ne zaman biteceği hakkında bir bilgi yok fakat önümüzdeki günlerde sonlanmaya başlayacağını düşünüyoruz.

Bilişim Vadisi hakkında merak ettiğiniz her şeyi buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bilişim Vadisi tanıtım videosu;

Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bilişim Vadisinde Son Durum - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

WhatsApp Eski Cihazların Fişini ÇekecekIPhone 7 ve 7 Plus’ın Home Düğmeleri OnarılamıyorRusya, 39 ABD Eyaletinde Seçim Sistemlerine SaldırdıOrtak İnternet Kullananlara BTK Tarafından SMS Doğrulaması GetiriliyorFacebook’a Live Audio Özelliği GeliyorGalaxy Note 7 Reklamları Kaldırılıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır