BlackBerry kendi uygulama mağazasını kapatma kararı aldı

Ana Sayfa » Gündem » BlackBerry kendi uygulama mağazasını kapatma kararı aldı
BlackBerry kendi uygulama mağazasını kapatma kararı aldı

BlackBerry, World App Store adındaki uygulama mağazasını kapatma kararı aldı.

BlackBerry, kendi işletim sistemini çalıştıran bir cihazı üretmesinden iki yıl geçti. En son BB10 işletim sistemli telefon 2015 yılında piyasaya sürüldü. Şirket o zamandan beri Android destekli cihazlar üretiyor ve tekrar kendi işletim sistemine geri dönmeyecek. BB10 OS cihazına sahip olanlar Aralık 2019‘da World App Store‘u kapatmaya karar verdiklerini öğrenmekle meşgul olacaklar. Çünkü, artık uygulama mağazasına giremeyecek olmalarından dolayı yazılımsal yönden sıkıntı çekecekler.

Şirket, BB10 ve BBOS cihazları için en az iki yıl daha yazılım desteği sağlamaya devam edeceğini doğruladı. Bu arada bazı yan hizmetler kapatılma kararı da alındı. BB Travel sitesi, Playbook video görüşmesi hizmeti Mart 2018‘de kapatılacakken önümüzdeki sene Şubat ayında yavaş yavaş bu yöndeki adımlar atılacak.

BlackBerry, BB10 işletim sistemine sahip kullanıcılara Andorid’e geçiş için indirim programı sunacak

Şirketin uygulama mağazası 31 Aralık 2019‘da kapatılacak. Bu, 2020 yılına gelindiğinde, bir BB10 veya BBOS telefonuna sahip olanların telefonlarına bir uygulama kurmanın hiçbir resmi yolunun bulunmayacağı anlamına geliyor. Şirket, kullanıcıları BlackBerry Mobile‘dan yeni Android destekli bir cihaza yükseltmeye çağırıyor. Bunlara Motion ve KeyOne cihazları dahildir. Şirket, BlackBerry Mobile ile çalışan ve mevcut cihazını yeni Android destekli bir cihaza yükseltmesi için bir “önemli indirim” sağlayacak. Ve bu yönde bir indirim programı sunmak üzere çalıştıklarını söyledi. Eğer sizde BB10 işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız yavaştan yeni bir Android cihaza geçmenin tam zamanı olacak.


BlackBerry kendi uygulama mağazasını kapatma kararı aldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Brazzers Rusya’da Yasaklandı Ericsson 2018 İnovasyon Ödülleri için başvurular başladı Vodafone internet ayarları nasıl yapılır? (Android – iOS) 2019 GTA 5 İçin Pokemon GO Modu Geldi Rus hackerlar gözlerini finans şirketlerine diktiler Android 7.0 ile Gelecek Yenilikler Ve Güncelleme Gelecek Cihazlar

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır