BMW otonom motosiklet üretti!

Ana Sayfa » Teknoloji » BMW otonom motosiklet üretti!
BMW otonom motosiklet üretti!

BMW otonom motosiklet (kendinden sürüşe sahip motosiklet) üretmeyi başardı.

Motosiklet sürücüleri, bir araba sürücüsüne göre kazalarda 28 kat daha yüksek bir oranda ölüyor. Öyleyse, motosikletlerin teorik olarak, sürücü yardım teknolojisinin geliştirilmesi adına otonom teknolojisinden faydalanabileceğini söylemek güvenlidir. Otonom araçlar için tam koruma konusunda güven kazanmak zor. Ancak iki tekerlekli bir araç için BMW Motorrad tarafından piyasaya sürülen kendi kendine sürüş motosikletinin yeni bir videosu sayesinde, uygulama her zamankinden daha mümkün görünüyor.

BMW Motorrad otonom motosiklet için iki yıldan uzun süredir çalışıyor

BMW Motorrad, bu teknoloji üzerinde iki yıldan uzun süredir çalıştığını ve bu çabanın gösterildiğini söylüyor. Kısa videoda bir BMW motosikleti, hiç durmadan, dönüşlerden dönerek ve kendiliğinden fren yaparak, sürücünün olmadığı bir test pisti etrafında geziyor.

Plan, tamamen kendi kendine sürüşe sahip bir motosiklet değil. Bunun yerine, BMW “kritik sürüş koşullarında daha fazla denge” sunmak için bazı teknolojilerin motosiklet üzerinde çalışmak istediğini söyledi. Yeni otomobillerin nasıl yavaş yavaş devam ettiği gibi, otomatik acil durum frenleme veya şerit tutma gibi özelliklerle donatıldığı gibi, BMW görünüşe göre sadece kaçınılmaz kazaları azaltmaya yardım ederek başlamak için.

Ancak bu tür sürücü yardımı özelliklerini bir motosiklete uyarlamak kesinlikle bir zor bir durum. Bir aracı çarpışmadan kaçınmak için frenleri etkinleştirecek şekilde programlayabilir ve kaza önlenebilir. Ama bunu bir motosiklette yaparsan, binici bisikletten uçabilir. Kontrol motosiklet binicilerinin seviyesi, motosikletlerinin dengesine göre, ince otomatik düzeltmeler bile yeni tehlike oluşturabilir.

BMW, bu fikirlerin bazılarını işe yarayacak bir yol bulabilirse, motosiklet satışlarının azalmasına yardımcı olabilir. Ancak motosiklet satışının düşmesi yerine kurye taşıması yapan, yiyecek servisi üzerinde ihtiyacı olan fastfood firmaları kullanabilir. (Tabii ki maliyet bu tür bir teknoloji için muhtemelen ucuza başlamayacak.) Yamaha, bir kaç yıldan beri robotik bir motosikletle uğraşırken, bu alandaki son gelişmelerin birçoğu yeni girişimlerden geliyor.


BMW otonom motosiklet üretti! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İnstagram Arşivleme Özelliğini Test Ediyor Twitter “@” Sembolünü Kaldırarak Hata Yaptı Corsair’ın Kaby Lake için RAM, Soğutucuları ve PSU’ları Hazır 3700 Yıllık Tablette Trigonometri Tablosu Çıktı Tesla, geçici olarak Model 3 üretimini durdurdu E Okul Neden Kapatıldı? E Okul’a Nasıl Girilir? 2019

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır