BTK’dan Sahte Haber İle İlgili Açıklama!

Ana Sayfa » Sosyal Medya » BTK’dan Sahte Haber İle İlgili Açıklama!
BTK’dan Sahte Haber İle İlgili Açıklama!

Dün, her yere bir virüs gibi yayılan yalan habere karşın BTK‘dan bu konu ile ilgili açıklama geldi.

Her tarafa bir anda yayılan asparagas haber, bir çok kişiyi yanlış bilgiyle kandırmış oldu. Haberin kısaca detayında sözde gezegenimize gece yarılarında radyasyon olacağı ve kozmik ışınların Dünya’ya yaklaşacağından telefonların kapatılması ve cihazın vücudunuza yakın yerinde bırakılmaması uyarısında bulunan haberin nasıl bir anda yayıldığı ve kimin tarafından ‘troll’ girişiminde bulunduğu tam olarak bilinmiyor.

Bunun üzerine BTK, yapılan asparagas haberi kısa sürede bu troll haberin bir çok kişiye ulaşmasından dolayı açıklama yaptı. Açıklama ise;

Doğruluğu teyit edilmeyen ve kamuoyunu yanlış yönlendirme ihtimali bulunan bu tür mesajlara vatandaşlarımızın itibar etmemesi ve ihtiyatla yaklaşması gerektiği değerlendirilmektedir.” olarak kayda geçti.

Kafamızda takılan bir soru ise böyle bir haberin ne kadar hızlı yayılması ve paylaşılma sebebi sadece troll olarak mı paylaşıldı soruları akıllarda düşünceler bıraktı.

 

 

BTK’dan Sahte Haber İle İlgili Açıklama! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

YouTube Çift Tıklama Özelliği GetirdiTRT’den Bilim Kurgu Dizisi Yolda!Galaxy Note 7 ABD Uçuşlarında Yasaklandı!Star Wars Serisinin 8.Filminin İsmi Ortaya ÇıktıYAZGİG’17 Başlıyor!Türk Fenomenlerin İnstagram Hesapları Çalındı!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır