Çağatay Akman’ın 240 Milyon İzlenme Alan Parçası Yayından Kaldırıldı

Ana Sayfa » Gündem » Çağatay Akman’ın 240 Milyon İzlenme Alan Parçası Yayından Kaldırıldı
Çağatay Akman’ın 240 Milyon İzlenme Alan Parçası Yayından Kaldırıldı

Çağatay Akman‘ın, Aralık 2016‘da yayınlamış olduğu şarkı, telif hakkından dolayı yayından kaldırıldı.

Geçen yılın sonlarına doğru yayınlanan ve şuana denk 240 milyon görüntülenme alan “Gece Gölgenin Rahatına Bak” parçası, telif nedeniyle yayından kaldırıldı. Parçasında yer alan müzik ANNA RF adlı bir müzik grubuna ait olup telif haklarının satın alındığı söylenmişti. Fakat 240 milyon izlenemeye ulaşan şarkı, müzik grubu tarafından telif hakkıyla yayından kaldırıldı.

Çağatay Akman’ın müziği yayından neden kaldırıldı?

YouTube döneminde şuana dek eşi benzeri görülmeyen bir izlenme ile trajik olay yaşandı. Telif hakkı yiyen yayıncı gurup ve sanatçı hayatının şokunu yaşadığını hissedebiliyoruz. Fakat daha önceki zamanlarda müzik grubunun “RUN” adlı müziğinin telif haklarının satın aldığını belirten sanatçı, söyledikleriyle uyuşmayan bir durumla karşılaşıldı. Fakat ANNA RF, Türkiye ve Doğu ile iç içe müzikler çıkartan bir müzik grubu olmasıyla birlikte yalan bir durum olduğunu sanmıyoruz. Çünkü kısa sürede ün kazanan şarkı ve içerisinde ANNA RF grubuna ait olan bir parça olmasını yeni fark etmiş olamazlar.

Henüz Çağatay Akman‘dan bir paylaşım gelmemesiyle birlikte ortada bir anlaşamama durumu söz konusu olabilir. Çünkü müzik grubu, bu kadar süre boyunca yeni fark etmiş olamazlar. Şuan net bilgi olmadığından tam bir şey diyemiyoruz. Genç sanatçı, Twitter hesabı ele geçirilmesiyle birlikte en son homofobik paylaşımından gündeme gelmiş ve çok tepki toplamıştı.

GÜNCELLEME: Genç sanatçı paylaşmış olduğu paylaşımda taklit bir hesabın telif attığını belirtti.

 


Çağatay Akman’ın 240 Milyon İzlenme Alan Parçası Yayından Kaldırıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

AliExpress Türkiye Deposundan Alabileceğiniz 5 Telefon PayPal Türkiye’ye Geri Dönemeyebilir! Tesla, geçici olarak Model 3 üretimini durdurdu İsrail firması Cellebrite sattığı kit Apple cihazlarını tehdit ediyor Ergün Güler kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Android O, Sistem Güncellemeleri Durdurmanıza İzin Verecek

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır