Apple, hırsızlar tarafından çalınan cihazlar için uyarıda bulundu

Ana Sayfa » Gündem » Apple, hırsızlar tarafından çalınan cihazlar için uyarıda bulundu
Apple, hırsızlar tarafından çalınan cihazlar için uyarıda bulundu

Apple, Mac‘leri hırsızlar tarafından çalınan mağdurlar için ilk kez uyarıda bulundu.

Mağdurlar, saldırganlar tarafından cihazlarına yeniden erişim kazanmak için para ödemelerini istediklerini söylüyor. Küçük bir olasılıkla Mac’leri hırsızlardan tarafından çalınan mağdurlar bulunabiliyor. Fiyata göre de göze batan değerli bir eşya olduğundan hırsızların göz odağı olabilmekte. Bu nedenle bilgisayarı çalınan müşteriler, o anlık korku nedeniyle her şeyi kabul edebiliyor. Hırsızlar, cihaz sahibinden belirli bir fiyat karşılığından cihazı geri vereceğini söylüyor. Fakat vereceği hakkında kesin bir netlik olmadığından dolayı şirket böyle kişileri irtibat etmeyip kendilerine başvurmalarını istiyor.

Apple, çalınan cihazlarınız için sizden durumu rapor etmenizi istiyor

Peki şirket cihazları çalınan müşterileri için ne gibi alternatif sunacak sorusu için hırsıza para vermekten daha iyi çözüm sunacak. Şirket sizden bir ücret almadan cihazlarınızın yerini bulabilir ve kilitleyebilirsiniz. Şirkete durumu rapor ederek, rahat bir şekilde cihazınızın konumunu bulabilirken hırsıza da paranızı kaptırmamanız için büyük bir avantaj.

MacRumors tarafından ilk kez görülen konu, Find My iPhone’un, iCloud giriş bilgilerine sahip olan herkesin yalnızca cihazlarınızı bulmakla kalmayıp aynı zamanda bunları uzaktan kilitlemesine olanak sağlamasıdır. Akıllı telefon hırsızlarını cesaretsiz kılmak için tasarlanmış yararlı bir güvenlik özelliği. Find My iPhone uygulaması ayrıca bir cihaza mesaj göndermenizi sağlar.

Ayrıca çevrimiçi fidyecilerin eline düşmemek için, şifrelerinizi güncellemek ve tüm ayrı hesaplarınız için farklı ayrıntılar kullanmayı denemek önemlidir.

Her ne kadar bir cihazın çalınması üzücü bir durum olasa da Apple şirketinin pahalı ürünlerinden çok hizmeti ve müşterilerine verdiği önemi yadırgamamamız gerek.


Apple, hırsızlar tarafından çalınan cihazlar için uyarıda bulundu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google, Nexus Telefonlara Sızana 350.000 $ Verecek Facebook, Profil Resimleri İçin Yeni Özellik Test Ediyor Google’ın Allo Sohbet Uygulaması Sonunda Masaüstüne Geliyor Rusya, dünyanın ilk yüzen nükleer santralini tamamladı Bordo Bereliler Suriye Filminin Çekimleri Başladı ASELSAN’dan İnsansız Hava Aracı Avcısı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır